ATP Barcelona: Lopez porazio Dodiga

tenis, Ivan Dodig, Jo-Wilfried Tsonga, Hrvatska, Ivan Dodig, Marcel Melo, masters, Ivan Dodig, Ivo Karlović, WTA ljestvica, ATP ljestvica, Ivo Karlović, Ivan Dodig, Stanislas Wawrinka, tenis, Ivan Dodig, Ivo Karlović, Ivan Dodig, ATP Barcelona, tenis, Ivan Dodig, ATP Rim, Ivo Karlović, Ivan Dodig, tenis, ATP Barcelona, Ivan Dodig, Ivan Dodig, ATP Rotterdam ABN Amro, Dodig i Granollers , Ivan Dodig, ATP Umag, Ivan Dodig, tenis
Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u 3. kolo ATP turnira u Barceloni, nakon sat i 46 minuta igre bolji od njega bio je Španjolac Feliciano Lopez sa 7-6 (5), 6-4.

Bio je ovo peti međusobni susret Dodiga i Lopeza i treća pobjeda španjolskog igrača. Zanimljivo, ovo im je bio treći dvoboj u Barceloni, a prethodna dva, četvrtfinale 2011. i 2. kolo 2014., dobio je Dodig.

Naš je igrač bolje krenuo u dvoboj, oduzeo servis Lopezu i poveo sa 3-0. Tu je prednost održavao sve do trenutka kada je servirao za prvi set kod 5-3, iako je kod 4-2 morao spašavati tri »break-lopte«.

Nažalost, isto mu nije pošlo za rukom i u devetoj igri, pa je o pobjedniku prvog seta odlučivao »tie-break«. Kod rezultata 5-5 Dodig i Lopez odigrali su sjajnu izmjenu koju je neuhvatljivom kratkom loptom u svoju korist riješio Lopez i tako stigao do set-lopte.

U sljedećem poenu Dodig je napravio dvostruku servis pogrešku i izgubio prvi set.

Početkom drugog seta Lopez je stigao do »breaka« prednosti povevši sa 3-1, Dodig se ekspresno vratio oduzevši servis Španjolcu za 3-2 nakon čega je svaki igrač držao svoj početni udarac do 10. igre kada Dodig nije uspio zadržati servis za ostanak u meču.