Željo usamljen na vrhu, Zrinjski lako s Modričom

Već od samog početka Željezničar je krenuo samouvjereno i stvorio dvija izvanredne prilike. Večeras izvrsni Višća pogađa vratnicu, a Bekrić je bio za malo neprecizan.

Sredinom prvog poluvremena nakon centaršuta Bekrića Mešić udarcem glavom šalje loptu iza leđa gostujućeg vratara Milinovića za erupciju oduševljenja na Grbavici. I drugi pogodak Željezničar postignut je na isti način, udarcem glavom, a ovaj put Bekrić je ulogu asistenta zamijenio ulogom strijelca, a asistenciju upisuje Bućan. Gosti iz Banjaluke u prvom poluvremenu nisu prikazali mnogo no uspjeli su postići pogodak u finišu poluvremena, točnije to je za njih učinio suparnički igrač Bogičević poslavši loptu u vlastitu mrežu, a netom zatim sudac Kaplan označio je kraj prvog dijela.

Primljeni pogodak nije poremetio igru domaće momčadi koji su već početkom drugom poluvremena golom Popovića povećali prednost na 3:1. Nakon toga uslijedile su prilike Bešlije na jednoj i Jandrića na drugoj strani no rezultat se nije mijenjao sve do 80. minute kada je nakon jednog prekida Bekrić servirao loptu na glavu Popovića koji je postigao svoj drugi večerašnji pogodak. Do kraja Borac je uspio ublažiti poraz pogotkom Kajkuta.

Bilo je ovo šampionsko izdanje momčadi Amara Osima koja, ukoliko nastavi s ovakvim igrama, ne treba brinuti da će nakon preostalih sedam kola prva proći ciljem.

Uvjerljiv na domaćem terenu bio je i Zrinjski koji je dugo lomio otpor otpisane Modriče. Mostarce je do vodstva pogotkom iz penala doveo kapetan Mario Ivanković krajem prvog poluvremena, a na 2:0 povisio je Vlado Zadro u 70. minuti. Do kraja susreta mrežu Modričana zatresli su još Mate Dragičević i Vernes Selimović.

Ovom pobjedom Zrinjski se probio na treću poziciju koju sa 38 osvojenih bodova dijeli sa Sarajevom.

Rezultati 23. kola nogometne Premijer lige BiH: Zvijezda - Velež 2:1 Leotar - Laktaši 3:1 Rudar - Travnik 2:0 Čelik - Sarajevo 0:0 Zrinjski - Modriča 4:0 Željezničar - Borac 4:2 U nedjelju igraju: Slavija - Sloboda i Široki Brijeg - Olimpik. [-] [+]