VIDEO  Real svladao Barcelonu i osvojio pokal nakon tri sušne godine

Nakon 18 sušnih godina, madridski je Real u Valenciji osvojio španjolski Kup kralja. Pogotkom Cristiana Ronalda u 103. minuti (fantastičan udarac glavom s deset metara nakon sjajnog ubacivanja Di Marije) Real je u finalnom dvoboju tek u produžecima svladao Barcelonu 1:0 i Jose Mourinho završio je na rukama igrača, bacali su ga u zrak, ipak je donio trofej u Madrid nakon tri godine, piše sportal.hr!

Ova pobjeda donosi i dodatno samopouzdanje igračima Reala uoči polufinalnih dvoboja u Ligi prvaka. Pokazali su, naime, da Barcelona nije nedodirljiva... Najboljih ovosezonskih 45 minuta protiv Barcelone odigrao je Real u prvom poluvremenu u Valenciji! Jose Mourinho nije odustao od madridskog recepta, opet je braniča Pepea postavio u vezni red i time još kako otupio Barcinu vezu. Barca nije nijednom zaprijetila, nije se, štoviše, nijednom približila Ikeru Casillasu u prvom dijelu! Xavi i Iniesta nisu imali prostora, Messi je bio "dupliran", a ni David Villa i Dani Alves nisu mogli doći do daha... A Real je opasno prijetio! Jednostavnom igrom, dugim loptama, madridski su nogometaši tražili Ronalda koji je zaigrao u vrhu napada i imao je tri prigode, no najbliži pogotku Real je bio u 44. minuti. Özil je ubacio visoku loptu u 16-erac, Pepe je u skoku nadvisio Alvesa i s deset metara udarcem glavom pogodio unutarnji dio desne Pintove vratnice od koje se lopta odbila van...

Prvih je 45 minuta, osim Realove dominacije, obilježila i silna nervoza igrača obiju momčadi, no sudac Mallenco držao je sve konce u svojim rukama i nije podlegao pritisku koji su na njega stvarali i jedni i drugi. U nastavku je Barca došla k sebi i preuzela niti igre, stvarala je šanse, a vratar Casillas pokazao je zašto je Realov kapetan. U 69. minuti Pedro je nakon dodavanja Messija zabio gol, no poništen je zbog zaleđa - ako je zaleđa i bilo, onda je bila riječ o centimetrima! Potom je Casillas izvrsno obranio udarce Messija, Pedra i Inieste, a dvije minute prije kraja Dani Alves u zadnji je trenutak blokirao Ronaldov udarac.

U zadnjoj minuti Pinto je pak izvrsno obranio udarac Di Marije i otišlo se u produžetke. U kojima je zabljesnuo onaj najskuplji, Ronaldo...