VIDEO  Rakitić pogodio iz penala u porazu nemoćnog Schalkea

Njemačka liga, Njemačka liga, Ivan Rakitić, Vatreni, Vedran Ćorluka, Ivan Rakitić, Sevilla, Atletico Madrid, Ivan Rakitić, Manchester United, Ivan Rakitić, FC Barcelona, Ivan Rakitić, Hrvatska, SP Brazil, Ivan Rakitić, Hrvatska, Ivan Rakitić, FC Barcelona, Ivan Rakitić, Sevilla, Hrvatska zemlja, italija, problemi, Niko Kovač, Ivan Rakitić

Gubio je Schalke na poluvremenu 2-0 autogolom Heika Westermanna i golom Bjelokošćanina Didiera Ya Konana, ali je Schalke samo u šest minuta nastavka uspio izjednačiti rezultat i stvoriti još nekoliko dobrih prilika za vodstvo. Eduardo Goncalves de Oliveira zabio je već u 46. minuti, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je već u 52. sigurno realizirao jedanaesterac koji je prethodno izborio Jefferson Farfan.

U tim se trenucima činilo da će Schalke uspjeti ostvariti važnu pobjedu u borbi za naslov s Bayernom i barem privremeno preskočiti bavarski sastav na vrhu, ali su drugačije mislili u Hannoveru. Hanno Balitsch zabio je sjajan gol u same desne rašlje u 80. minuti, a Ya Konan je u drugoj minuti sudačke nadoknade svijim drugim golom i osmim ove sezone potvrdio tri važna boda Hannoveru koji se grčevito bori za opstanak.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta, a postignuti mu je gol bio peti ovosezonski.

Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde slavio je s 2-0 na gostovanju kod Hoffenheima dvama golovima poljskog veznjaka Adama Matuschyka. Zanimljivo, zabio je Matuschyk tako svoje prve golove ove sezone, a posebno je lijep bio njegov prvi gol u 46. minuti koji je zabio topovskim udarcem ljevicom u desne rašlje vratiju Hoffenheima.

Kölnu je ovo bila šesta ovosezonska gostujuća pobjeda (od osam ukupno). Hrvatski branič u redovima Hoffenheima Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder na svom Wesrestadionu protiv Freiburga. Slavio je sastav iz Bremena 4-0 dvama golovima Claudija Pizarra, te jednim Aarona Hunta i Mesuta Özila u utakmici u kojoj je boje poraženog Freiburga cijelu utakmicu branio Mensur Mujdža, dok je Ivica Banović igrao od 71. minute.Bundesliga, 30. kolo:

Hannover - Schalke 4-2 (Westermann 17-ag, Ya Konan 29, Balitsch 80, Ya Konan 90+2 / Edu 46, Rakitić 52-11m)

Hertha - Stuttgart 0-1 (Cacau 74)

Hoffenheim - Köln 0-2 (Matuschyk 46, 82)

Mainz - Borussia Dortmund 1-0 (Szalai 30)

Werder Bremen - Freiburg 4-0 (Pizarro 35, 56, Hunt 53, Özil 66)

Bayer Leverkusen - Bayern München (18.30h)