VIDEO  Najbogatiji klub svijeta ispao iz Lige prvaka!

Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, lion, Manchester U, AC Milan, Liga prvaka, Liga prvaka, rekordi, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Mario Mandžukić, Liga prvaka, ždrijeb, Ždrijeb osmine finala, Liga prvaka, Juventus, Borussia Dortmund, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, Chelsea, PSG, Liga prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, FC Bayern, Real Madrid, Juventus, Liga prvaka, ždrijeb,  pretkola Lige prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, kvalifikacije, uefa liga prvaka, 3. pretkolo Lige prvaka , nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, ždrijeb, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Marko Pjaca, Liga prvaka, uefa liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, UEFA, Manchester City, pep guardiola, Monaco, liga prvaka osmina f
Pravi pothvat napravio je i francuski Lyon i izbacio favorizirani Real! Nakon što smo u utorak navečer svjedočili pravoj nogometnoj rapsodiji i čak deset pogodaka na dvije utakmice, nogometaši najjačih europskih momači i ovoga puta nisu ostali dužni.

Milan je na gostovanje u Manchester otišao s nadom da može nadoknaditi zaostatak od 3:2 nakon prvog dvoboja na San Siru. Međutim, ono što su Rossoneri prezentirali na uzvratu na Otoku - bilo je daleko ispod svih očekivanja.

• AFP
Talijanske nade potopljene se već u za njih nesretnoj 13. minuti kada je na centaršut Garyja Nevilla sjajno reagirao Wayne Rooney i glavom matirao vratara Milana.

Primvši gol talijanska momčad se malo otvorila i zaprijetila preko Flaminija i Pirla, no bez većeg uspjeha. Rossoneri su preuzeli blagu terensku inicijativu, no nisu je uspjeli kapitalizirati do kraja prvog poluvremena.

No, zato je novi gol, i to opet Rooneyjev, pao na samom otvaranju drugog dijela. Nani je presjekao dodavanje na sredini, zatim uposlio Rooneya koji sa ruba šesnaesterca šalje loptu ispod Abbiatija. Bio je to Wayneov četvrti gol Milanu u 180 minuta dvoboja osmine finala!

Do kraja susreta gosti su se potpuno raspali, a Vragovi pogocima Park Ji-Sunga (60) i Darrena Fletchera (87) potvrdili visoku 4:0 pobjedu i prolaz u četvrtfinale.

U drugom dvoboju bilo je kudikamo napetije što se rezultatskog dijela tiče. Lyon je u Madrid došao sa minimalnom prednošću od 1:0, no već nakon šest minuta igre Cristiano Ronaldo je na asistenciju Gutija pogodio za 'izjednačenje'.

Drugi gol visio je u zraku cijelo prvo poluvrijeme, no nogometaši Kraljevskog kluba nisu uspjeli ponovno prevariti Llorisa.

U drugom dijelu kao da je na teren neka druga momčad Lyona. Lavovi su zaigrali bolje i čvršće te preuzeli inicijativu. Nakon nekoliko udaraca koje je zaustavio Casillas, Francuzi su konačno zabili preko Pjanića u 75. minuti i sa ukupnih 2:1 pomalo neočekivano izborili prolaz među osam najboljih momčadi Europe!