VIDEO  Mrtva trka Olića i Rakitića za naslov

Ivica Olić, Ivan Rakitić, Ivica Olić
Borussija je povela zgoditkom Marca Reusa u 60. minuti, a poravnao je Miroslav Klose u 73. Hrvatski reprezentatvci Danijel Pranjić i Ivica Olić odigrali su cijeli susret za Bayern.

Schalkeu je pobjedu u Berlinu donio Heiko Westermann u 87. minuti, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je u prethodna dva kola zabio tri pogotka, odigrao je cijeli susret za pobjedničku momčad.

Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund, koji se bore za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, upisali su pobjede.

Borussia Dortmund je u gostima svladala Nuernberg 3:2, a junak susreta bio je Lucas Barrios, koji je postigao hattrick (27, 62, 78). Strijelci za Nürnberg bili su Mike Frantz (30) i Christian Eigler (84).

Bayer Leverkusen je kod kuće svladao Hannover 3:0 pogocima dvostrukog strijelca Stefana Kiesslinga (26, 88-11m) te Buraka Kaplana (64).

U susretu za prestiž Mainz i Eintracht priuštili su gledateljima pravu golijadu, a ovaj dvoboj klubova iz sredine ljestvice završio je 3:3. Za domaćine je dva gola postigao Aristide Bance (45+1, 86), a jednog je zabio Jan Simak (56).

Za goste iz Frankfurta je Alexander Meier također bio dvostruki strijelac (13, 20), dok je Umit Korkmaz upisao pogodak u 62. minuti susreta.