VIDEO  Messi s dva gola ruši dva Ronalda!

Messi je već u 17. minuti doveo Barçu u vodstvo, ali je krajem prvog poluvremena uspio izjednačiti Roman i tako vratiti nadu Real Madridu. Strepnja Katalonaca na Camp Nou trajala je sve do 63. minute kad je Bojan Krkić zabio za novo vodstvo, a priču su sa još dva gola zaključili Pedro i Messi u sudačkoj nadoknadi.

Bio je to 31 pogodak u Primeri najboljeg nogometaša svijeta, te ukupno 44. u svim natjecanjima. Argentinski genijalac tako se primakao rekordu slavnog brazilskog kolege Ronalda, koji je u sezoni 1996/97 zabio za Real 34 gola u 37 utakmica. Messi za obaranje ovog antologijskog rekorda ima još dvije utakmice u ovoj sezoni.

Barcelona je sa nova tri boda povećala prednost pred Real Madridom na četiri boda, no Kraljevski klub ima utakmicu manje. U srijedu gostuje kod Mallorce koja se bori za plasman u Ligu prvaka.

REZULTATI:

Barcelona - Tenerife 4:1 (Messi 17,90, Krkic 63, Pedro 77 / Roman 39)

Almeria - Tenerife 4:2 (Crusat 15, Uche 29, 43, Piatti 90 / Marcano 54, Ibagaza 67)

Getafe - Sporting 1:1 (Soldado 48 / De la Cuevas 18)

Poredak: Barcelona 93, Real Madrid 89, Valencia 65, Mallorca 59, Sevilla 57...