VIDEO  Liverpool uvjerljiv, Blackburn slavio u gostima

Pogodak odluke postigao je David Dunn u 20. minuti iz penala. Blackburn je upisao drugu uzastopnu pobjedu, a Burnley je u zadnjih osam utakmica osvojio samo jedan bod, te je sve bliži preseljenju u drugi razred, budući da na ljestvici zauzima pretposljednje, 19. mjesto sa samo 24 boda.

Liverpool je na Anfieldu bio igrački i rezultatski uvjerljiv protiv Sunderlanda. ''Redsi'' su pobijedili s 3-0, te očuvali nadu za plasman u kvalifikacije Lige prvaka sljedeće sezone. Sada za četvrtim Tottenhamom zaostaju četiri boda, ali imaju i susret više od Modrićeve, Kranjčarove i Ćorlukine momčadi.

Dvostruki strijelac protiv Sunderlanda bio je Španjolac Fernando Torres, u 3. i 60. minuti, te na svom kontu sada ima 18 pogodaka ove sezone u Premiershipu. Prvi Torresov pogodak bio je spektakularan. Postigao ga je udarcem s ruba kaznenog prostora, ali sasvim iskosa s lijeve strane, gađajući suprotni kut gostujućeg vratara.

Još jedan gol zabio je branič Glen Johnson u 32. minuti.