VIDEO  Hajduk i Dinamo zajedno utrpali 10 komada!

Dinamo, Hajduk, HNL, Hajduk, Hajduk, Dinamo, Hajduk
Dinamo - H. Dragovoljac 4:1 (4:1)
Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja 1.000. Sudac: Krečak (Šibenik).

Strijelci: 1:0 - Morales (4), 2:0 - Sammir (7), 3:0 - Slepička (21), 3:1 Kešinović - (33), 4:1 - Mesarić (37).

Dinamo je nakon teškog poraza od Kopera u Europi ozbiljno shvatio svoju prvu zadaću u domaćem prvenstvu. Hrvatski Dragovoljac izdržao je svega četiri minute, kada je Modre u vodstvo doveo Morales. Do 21. minute sve je već bilo gotovo - zabili su i Sammir i Slepička, prenosi net.hr.

Gosti su smanjili preko Kešinovića, dok je konačni rezultat postavio Mesarić. U drugom dijelu bilo je prilika na obje strane, no igrači nisu bili raspoloženi kao u prvih 45 minuta.

Hajduk - Istra 1961 6:1 (5:1)
Split. Stadion Poljud. Gledatelja 6.000. Sudac: Zebec (Cestica).

Strijelci: 1:0 - An. Sharbini (18), 1:1 - Šehić (19), 2:1 - Oremuš (24), 3:1 - Andrić (34), 4:1 - Ah. Sharbini (38), 5:1 - Ljubičić (45), 6:1 - Ibričić (81-11m)
.
Hajduk je svojim navijačima priredio pravu feštu! Istra je već do poluvremena popila petardu i 6.000 navijača velikim pljeskom ispratilo je Bile, kako na poluvremenu tako i na kraju utakmice.

• PIXSELL
  • Anas je zablistao u visokoj pobjedi Bilih
Golijadu je započeo Anas Sharbini u 18. minuti, no odmah je u sljedećoj akciji poravnao Šehić. Oremuš je u 24. donio novo vodstvo Splićanima, a do kraja prvog dijela u strijelce su se još upisali i Andrić, Ljubičić i po drugi put Sharbini. Ibričić je s bijele točke postavio konačnih 6:1 desetak minuta prije kraja susreta.

Rijeka - RNK Split (1:0)
Rijeka. Stadion Kantrida. Gledatelja 2.000. Sudac: Burilo (Osijek).

Strijelci: 1:0 Vidić (ag-45).
Rijeka je kod kuće slavila s minimalnih 1:0 nad novim prvoligašem Splitom. Jedini pogodak pao je u finišu prvog dijela, kada je Vidić pogodio vlastitu mrežu.

Varaždin - Zadar 2:1 (1:0)
Varaždin. Stadion Varteksa. Sudac: Trampus (Osijek).

Strijelci: 1:0 Brezovec (22), 2:0 - Brezovec (77), 2:1 - Begonja (88).
Varaždin je također upisao domaću pobjedu. S 2:1 stradao je Zadar. Varaždinci su poveli preko Brezovca (22, 77), dok je za goste dvije minute prije kraja smanjio Begonja.

Karlovac - Inter 3:0 (1:0)
Karlovac. Stadion 'Čavlek'. Gledatelja: 1.500. Sudac: Ljubičić (Osijek).

Strijelci: 1:0 Špišić (43), 2:0 - Husić (48), 3:0 - Kovačević (70).
Karlovac je s viskoih 3:0 slomio Inter. Mrežu Zaprešićana načeo je Špišić (43), a posao su dovršili Husić (48) i Kovačević (70).

U nedjelju se sastaju još Slaven Belupo - Šibenik i Cibalia - Osijek, dok su Zagreb i Lokomotiva svoj dvoboj odigrali još u petak (3:1).