VIDEO  Čudesni Rooney zasjenio sjajnog Ronaldinha

MILAN - MANCHESTER UNITED 2:3 (1:1)
Milano. Stadion San Siro. Sudac: Olegario Benquerenca (Portugal). Strijelci: 1:0 - Ronaldinho (3), 1:1 - Scholes (36), 1:2 - Rooney (66), 1:3 - Rooney (74), 2:3 - Seedorf (85)

MILAN: Dida - Bonera, Silva, Nesta, Antonini (od 38. Favalli) - Beckham (od 72. Seedorf), Pirlo, Ambrosini - Pato, Huntelaar (od 77. Inzaghi), Ronaldinho

MANCHESTER UNITED: Van der Sar - Rafael (od 89. Brown), Evans, Ferdinand, Evra - Nani (od 65. Valencia), Fletcher, Scholes, Carrick, Park - Rooney

Žuti kartoni: Ronaldinho / Rooney, Carrick
Crveni kartoni: Carrick (90+2, drugi žuti)

Manchester United se nakon dugo vremena može veseliti nakon susreta s Milanom u knock-out fazi natjecanja. Bio je to njihov peti međusobni ogled na San Siru i prva pobjeda Uniteda.

U dosadašnja četiri susreta slavio je Milan uz razliku pogodaka 10:0, a sličan scenarij je najavio Ronaldinho koji je već u trećoj minuti nakon dodavanja Davida Beckhama doveo svoju momčad u vodstvo.

Prvak Engleske u prvome dijelu nije pokazao svoje pravo lice, Milan to nije znao kazniti, što je vrlo s(p)retnim pogotkom naplatio Paul Scholes u 36. minuti utakmice nakon asistencije Nanija.

U nastavku utakmice je 'poludio' Wayne Rooney koji je zabio svoje prve golove ove sezone u Ligi prvaka i najavio da će United četvrti put zaredom nastupiti u četvrtfinalu Lige prvaka.