VIDEO  Crna Gora - Švicarska 1:0, Srbija - Estonija 1:3, Albanija - BIH 1:1

pogodak, Prva nogometna liga FBiH, premijer liga BIH natjecanje, nogomet, Čitluk, nogomet, Europska liga, liga uefa, nogomet, reprezentacija BIH, srbija bih, nogomet, droga, kup uefa, Europska liga, nogomet, španjolska liga, trensferi, nogomet, Autogol, Iva Međugorac, reprezentacija BIH, Vlado Jagodić, Husref Musemić, nk karlovac, štrajk, FIFA, HNL, reprezentacija BIH, Željko Jovanović, Michel Platini, hibernian, smrt nogometaša, david paul, crna kronika, depresija, nogometaš, HNK Rijeka, Premijer Liga BiH pregled, namještanje, namještanje rezultata, fk krupa , Premijer liga BiH, Europska liga, nogomet, paok, Igor Tudor, EP U-21, reprezentacija u-21, Europsko prvenstvo 2016, Copa America, Euro 2016, nogomet
BiH je došla u vodstvo u 21. minuti golom Vedada Ibiševića, a konačnih 1:1 postavio je Klodian Duro u 45. minuti.

Izabranici izbornika Safeta Sušića nisu uspjeli doći do pobjede na "Qemal Stafa" stadionu, mada su veći dio utakmice bili bolji i stvorili mnogo veći broj prilika od domaćih igrača.

U prvom poluvremenu nogometaši BiH u potpunosti su nadigrali Albance, a u vodstva su došli u 21. minuti. Mujdža je s desne strane ubacio u peterac Albanije, gdje se dobro snašao Ibišević i volej udarcem pogodio rašlje gola.

U finišu prvog poluvremena Albanija je preuzela inicijativu, a do izjednačenja je došla u 45. minuti preko Dure, koji je pogodio iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćim igračima, koji su pokušali da iskoriste 'šok' bh. nogometaša nakon primljenog gola u posljednjem minutu prvog poluvremena. No, odbrana BiH koju je u nastavku predvodio golman Stokea Begović, odolijevala je svim napadima borbenih Albanaca.

Sredinom poluvremena reprezentacija BiH ponovo je preuzela igru i napravila nekoliko prilika, ali bez rezultata. Pjanić je dva puta pogodio prečku, Misimović i Ibišević su imali stopostotne prilike, ali se rezultat nije promijenio.

BiH je tako došla do prvog remija u kvalifikacijama, nakon kojeg je ostala na trećem mjestu iza Albanije i Bjelorusije, koja je na gostovanju u Luksemburgu odigrala bez golova.

Za reprezentaciju BiH u Tirani su nastupili: Hasagić (od 46. Begović), Spahić, Mravac (od 46. Pandža), Rahimić, Pjanić, Misimović, Džeko (od 90. Ibričić), Ibišević, Medunjanin, Lulić, Mujdža.

Reprezentaciji BiH ovo je bio posljednji susret u ovoj godini, a naredni susret igra u ožujku 2011. kada dočekuje Rumunjsku.

Crnogorska nogometna reprezentacija pod vodstvom izbornika Zlatka Kranjčara nastavila je sa stopostotnim učinkom u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2012. godine. U sklopu skupine G Crna Gora je upisala i treću pobjedu s istovjetnih 1-0 (nakon pobjeda protiv Walesa i Bugarske), ovoga puta u Podgorici protiv Švicarske, a strijelac jedinog gola bio je Mirko Vučinić u 67. minuti.

Za iznenađenje u Beogradu, u utakmici C skupine, pobrinula se Estonija koja je novog sprskog izbornika Vladimira Petrovića Pižona ostavila bez ičega u debitantskoj utakmici na klupi reprezentacije. Bilo je 3-1 za Estoniju koja je nadoknadila 1-0 iz 60. minute golovima Kinka i Vasiljeva već do 73. Autogol Lukovića u prvoj minuti produžetka zaključio je priču. Sjeverna Irska i Italija podijelili su bodove odigravši 0-0 u Belfastu, dok je očekivano visoku pobjedu protiv Farskih Otoka uknjižila Slovenija. Prvu pobjedu u skupini Slovenci su izborili rezultatom 5-1 uz hat-trick Matavža.

Kvalifikacije za EP, 3. kolo:

Skupina A:

Kazahstan - Belgija 0-2 (Ogunjimi 52, 70)

Austrija - Azerbajdžan 3-0 (Prödl 3, Arnautović 53, 90+2)

Njemačka - Turska 3-0 (Klose 42, 87, Özil 79)

Redoslijed: 1. Njemačka 9, 2. Austrija 6 (-1), 3. Turska 6, 4. Belgija 3, 5. Kazahstan 0, 6. Azerbajdžan 0 (-1)

Skupina B:

Armenija - Slovačka 3-1 (Movsisjan 23, Ghazarjan 50, Mkhitarjan 89 / Weiss 37)

Andora - Makedonija 0-2 (Naumoski 42, Sikov 60)

Irska - Rusija 2-3 (Keane 72-11m, Long 78 / Keržakov 10, Džagoev 32, Širokov 50)

Redoslijed: 1. Slovačka 6. 2.Rusija 6, 3. Irska 6, 4. Armenija 4, 5. Makedonija 4, 6. Andora 0

Skupina C:

Srbija - Estonija 1-3 (Kuzmanović 60 / Kink 63, Vasiljev 73, Luković 90+1-ag)

Sjeverna Irska - Italija 0-0

Slovenija - Farski Otoci 5-1 (Matavž 25, 36, 64, Novakovič 70-11m, Dedič 84 / Mouritsen 90+3)

Redoslijed: 1. Italija 7, 2. Estonija 6, 3. Sjeverna Irska 4 (-1), 4. Srbija 4, 5. Slovenija 4, 6. Farski Otoci 0 (+1)

Skupina D:

Luksemburg - Bjerlorusija 0-0

Albanija - Bosna i Hercegovina 1-1 (Duro 45+2 / Ibišević 21)

Redoslijed: 1. Albanija 5, 2. Bjelorusija 5, 3. Bosna i Hercegovina 4, 4. Francuska 3 (-1), 5. Rumunjska 2 (-1), 6. Luksemburg 1

Skupina E:

Mađarska - San Marino 8-0 (Rudolf 11, 25, Szalai 18, 27, 48, Koman 60, Dzsudzsak 89, Gera 90+3)

Moldavija - Nizozemska 0-1 (Huntelaar 37)

Redoslijed: 1. Nizozemska 9, 2. Švedska 6 (-1), 3. Mađarska 6, 4. Moldavija 3, 5. Finska 0 (-1), 6. San Marino 0