U Istočnom Sarajevu Zrinjski svladao FK Slaviju rezultatom 2:0

Cijelu susret ste mogli pratiti na portalu sportsport.ba pa detalje sa utakmice prenosimo u cjelosti.

90'

Završen je susret u Istočnom Sarajevu. Zrinjski je kao gost slavio sa 2:0 golovima Dragičevića i Kordića.

75'

GOOOOOOL! Zrinjski vodi sa 0:2. Ivanković iz slobodnog udarca pogodio prečku, "odbijanac" glavom u mrežu domaćih spremio Krešimir Kordić.

70'

Svim silama igrači Slavije pokušavaju porvnati, no Plemići imaju vodstvo od 19. minute. Todorović je sa oko 20 metara u 65. minuti dobro šutirao, ali je Hadžić odbranio.

55'

Šćepanović oštro centrirao sa desne strane, Hadžić uhvatio loptu i ostao ležati na terenu. Upravo mu se ukazuje pomoć.

55'

Šćepanović izveo slobodni udarac sa 19 metara, ali je to otišlo iznad gola gostiju.

50'

Prije pet minuta počelo je drugo poluvrijeme u Istočnom Sarajevu. Još uvijek gosti imaju prednost jednog gola, koju im je osigurao Mate Dragičević u 19. minuti.

45'

"Dobro stojimo u defanzivi, još bi trebali popraviti igru prema naprijed i taj posjed lopte jer me strah da nakon ovolikog pritiska Slavije ne padne gol. Sad ćemo se dogovoriti, probati zbit taj segment igre i pokušati zadržati vodstvo", kazao je trener Zrinjskog Dragan Jović na poluvremenu utakmice.

"Mi nismo ispoštovali ono što smo se dogovorili u svlačionici, Zrinjski je znalački to iskoristio, sa dobrim postavkama na terenu i zasluženo vodi sa 1:0. Mi ćemo pokušati sa izmjenama i nadati se pobjedi", kazao je Bjelica, pomoćni trener FK Slavije.

45'

KRAJ prvog poluvremena. Zrinjski golom Dragičevića vodi u Istočnom Sarajevu protiv Slavije sa 1:0.

45'

Start Simića nad Bobby Princem i postao prvi gostujući igrač sa javnom opomenom.

44'

Kordić se odlučio na udarac sa sedamnaest metara, ipak visoko iznad gola Lučića.

43'

Bliži se kraj prvog dijela, rezultat na semaforu još uvijek 0:1 u korist Zrinjskog.

36'

Ivanković snažno šutirao iz slobodnog udarca, ali ravno u ruke dobro postavljengo Lučića, koji nema previše posla od one 19. minute, kada ga je Dragičević savladao.

31'

Kapiten Slavije Bojan Regoje je u posljednji čas blokirao udarac Bobbyja Princa, kojeg je Dragičević uposlio sa desne stane.

Prince zaradio žuti karton zbog faula nad Regojem.

30'

Pola sata igre proteklo je na stadionu u Istočnom Sarajevu. Gosti iz Mostara vode protiv Slavije golom Dragičevića iz 19. minute.

27'

Dobar pokušaj Vukašina Benovića s lijeve strane desnom nogom, ali je otišlo to metar-dva iznad gola Hadžića.

24'

Goran Marković (Zrinjski) prvi je požutjeli igrač na današnjoj utakmici, odnosno u 18. kolu Premijer lige.

23'

SLAVIJA: Lučić, Regoje, Benović, Stanić, Šimić, Papaz, Tadić, Spalević, Šćepanović, Todorović, Radovanović. Trener: Milomir Odović.

ZRINJSKI: Hadžić, Šunjić, Selimović, Ivanković, Sušić, Musa, Marković, Stojanović, Kordić, Bobby Prince, Dragičević. Trener: Dragan Jović.

22'

Treba napomenuti da je Kordić asistirao kod prvog gola, koji je ujedno treći ovosezonski za Mate Dragičevića.

19'

GOOOOOOOOOL! Mate Dragičević je iskoristio ispadanje domaće odbrane i topovski opalio sa ruba peterca. Lučić tu ništa nije mogao.

Slavija - Zrinjski 0:1 (Dragičević 19)

12'

Todorović je pao u šesnaestercu Zrinjskog, ali ni govora o penalu. Takvog mišljenja je i glavni arbitar Drago Tabak, koji dolazi iz Tomislavgrada.

7'

Sedam minuta proteklo je u Istočnom Sarajevu bez pravih prilika. Sunčano vrijeme, ali je teren i dalje otežan za igru, što će predstavljati probleme igračima.