U derbiju kola Čapljinci slavili nad Bišćanima rezultatom 3:1

Čapljina je odlično otvorila utakmicu, a već u 9. minuti prva izgledna prilika za Čapljince pretvorena je u pogodak; odlična lopta Ortaša prema Jusufbašiću koji nesebično upošljava Menala, a koji loptu bez većih problema provlači pokraj istrčalog golmana i dovodi Čapljinu u vodstvo rezultatom 1:0.

Nakon samo 2. minute s desne strane odličan prodor Vile, koji ubaciva loptu u šesnaesterac, gdje se najbolje snalazi Jusufbašić i povećava vodstvo na 2:0.

U 21. minuti nakon centaršuta lopta dolazi do kapetana Obada, koji rutinski postiže pogodak za 3:0, a s ovim rezultatom odlazi se na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme protiče u igri na sredini terena, uz nekoliko poluprilika Čapljine. Valja istaknuti 2 žuta kartona za domaće igrače; jedan zbog prigovora, a drugi zbog prekršaja s leđa.

U 79. minuti na 3:1 odličnim pogotkom sa 18 metara smanjuje Kovačević, što je i bio konačan rezultat utakmice.

Po završetku utakmice svjedočili smo i nemilom događaju. Naime, dva navijača Jedinstva, koja su u Čapljinu doputovala zajedno sa igračima, pomoćnog suca su gađali bocama i tako ugrozili njegovu sigurnost. Isti su ubrzo od strane redarske službe i policije izvedeni s tribina, nakon čega su dali izjave službenicima PU Čapljina.