Tottenham pobijedio Manchester United

Tottenham, Arsenal, nogomet, Manchester U, englesko nogometno prvenstvo
Gosti iz Londona poveli su sa 2-0 golovima Adebayora (34) i Eriksena (66), a za domaće je uspio smanjiti Welbeck (67). Iako je do kraja utakmice United stvarao pritisak, nije uspio doći do izjednačenja.Ovom pobjedom Tottenham se odvojio od Uniteda, sada je šesti sa 37 bodova, dok je United sedmi sa 34.

Arsenal je zadržao prvo mjesto na ljestvici zahvaljujući teško izborenoj 2-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Cardiff Cityja, te i dalje ima bod prednosti u odnosu na drugi Manchester City koji je kao gost sa 3-2 (1-1) nadigrao Swansea City.

Cardiff je držao 0-0 na Emiratesu sve do 88. minute, a tada je Nicklas Bendtner uspio pospremiti jedan odbijanac u mrežu za 1-0, da bi Theo Walcott u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2-0. City je do pobjede u Walesu stigao zahvaljujući pogocima Fernandinha (14), Yaye Tourea (58) i Kolarova (66), dok su strijelac oba gola za domaće bio Bony (45+2, 90+1).

Chelsea je ostao treći s dva boda manje od Arsenala zahvaljujući 3-0 (0-0) pobjedi na gostovanju kod Southamptona. Sva tri gola plavi sa Stamford Bridgea postigli su u nastavku, a mrežu su tresli Torres (60), Willian (71) i Oscar (82). Dejan Lovren je u obrani Southamptona odigrao svih 90 minuta.

Nikica Jelavić igrao je od 72. minute za Everton koji je na gostovanju kod Stoke Cityja odigrao 1-1 (0-0). Stoke je poveo preko As-Saidija (49), a poravnao je Baines (90+2-11m).

Na ljestvici vodi Arsenal sa 42 boda, drugi Manchester City ima 41, a treći Chelsea 40. Na dnu su Crystal palace sa 17, West Ham United sa 15 i Sunderland sa 14 bodova.

REZULTATI 20. KOLA:

Swansea City - Manchester City 2-3 (Bony 45+2, 90+1 / Fernandinho 14, Y. Toure 58, Kolarov 66)

Crystal Palace - Norwich City 1-1 (Puncheon 44-11m / Johnson 39)

West Bromwich Albion - Newcastle United 1-0 (Berahine 87-11m)

Arsenal - Cardiff City 2-0 (Bendtner 88, Walcott 90+2)

Fulham - West Ham United 2-1 (Sidwell 32, Berbatov 66 / Diame 7)

Liverpool - Hull City 2-0 (Agger 36, Suarez 50)

Southampton - Chelsea 0-3 (Torres 60, Willian 71, Oscar 82)

Stoke City - Everton 1-1 (As-Saidi 49 / Baines 90+2-11m)

Sunderland - Aston Villa 0-1 (Agbonlahor 15)

Manchester United - Tottenham Hotspur 1-2 (Welbeck 67 / Adebayor 34, Eriksen 66)