Tek je stigao i već ostavio trag: Ibra donio Unitedu prvi trofej!

Manchester United, Zlatan Ibrahimović
Riječ je o utakmici između pobjednika engleske Premierlige i engleskog FA Cupa. Na Wembleyju je United s 2:1 slavio protiv aktualnog prvaka Leicester Cityja, a pobjednički pogodak postigao je Zlatan Ibrahimović.

United je poveo u 32. minuti nakon sjajnog solo prodora Jessea Lingarda. Izjednačio je Jamie Vardy u 52. minuti iskoristivši veliku pogrešku Marouanea Fellainija. Belgijski veznjak je vraćao loptu svom vrataru, no Vardy je presjekao loptu i lakoćom svladao Davida de Geu. Pobjedu Unitedu donio je Zlatan Ibrahimović pogotkom u 83. minuti utakmice. Švedski napadač je nakon ubačaja Valencije nadskočio Wesa Morgana i udarcem glavom svladao Kaspera Schmeichela.

Unitedu je ovo rekordni 21. naslov pobjednika Community Shielda, prvi pod vodstvom novog menadžera Josea Mourinha.