Sochaux: Camara (od 46. Collas), Sauget (od 64 Gainet), Boumal, Peybernes (od 83. Zouma), Duplus, Poujol, Martin (od 70. Perreira), Dias, Mikari (od 46. Prcić), Butin (od 64. Gurler), Privat (od 83. Rey)

Trener: Mehmed Baždarević

Velež: Oštraković, Škaljić, Merzić, Kajtaz, Lakičević(od 70.Ivetić), Kodro, Demić (od 57 Jjazvin), Hasanović( od 77. Zolj), Rovčanin (od 65. Duraković), Spahić (od 46. Velagić), Okić (od 80. Brković)

Trener: Mirza Varešanović

Glavni sudac: Moreira. Gledatelja: 2.000. Strijelci: 1:0 Privat (26), 1:1 Rovčanin (29), 1:2 Hasanović (47), 2:2 Dias (86).

Na samom početku utakmice Sochaux je nametnuo svoj ritam igre i većim dijelom držao loptu u svojim nogama. Prvi šut prema golu Veleža zabilježen je u 6. minuti, kada Marvin Martin šutira sa 25. metara. Oštraković je siguran.

Francuzi prijete u 11. i 20. minuti, preko Diasa, a u međuvremenu prvi strijelac ekipe Privat našao se u opsajdu, odnosno na dobru akciju Sochauxa, još bolje je reagirala odbrana Veleža pravovremenim postavljanjem zaleđa. U 22. minuti ponovno je Oštraković izašao kao pobjednik u dvoboju sa Diasom.

Do vodstva Sochaux dolazi u 26. minuti, kada Marvin Martin sjajno pronalazi Privata, prvog strijelca ekipe dosadašnjeg dijela prirpema (4 gola iz 5 utakmcia) obrana Veleža griješi, a Privat trese mrežu „Rođenih". Međutim, „Rođeni" vrlo brzo uzvraćaju. Damir Rovčanin bježi odbrani Sochaux, vara Duplusa, izlazi sam pred golmana Camaru i poravnava rezultat.

Tek što se pošlo sa centra, Admir Velagić, kao mnogo puta na sličan način prošle sezone, sjajno proigrava Eldara Hasanovića, ovaj pored dvojice obrambenih igrača Sochauxa ulazi u šesnaesterac i matira golmana Francuza.

U 86. minuti, nesmotren prekršaj na 25 metara od gola „Rođenih". Loptu uzima Dias i rezantnim šutem, uz samu stativu, pogađa mrežu Veleža i postavlja konačan rezultat utakmice. Gol koji je bio tačka na „i" jedne odlične nogometne predstave.