Široki prošao u drugo pretkolo Eurolige

NK Široki Brijeg

Sredinom prvog poluvremena Slovenci uspijevaju parirati Širokobriježanima na sredini terena, a rezultat prvog dijela ostaje 0:0.

Drugo poluvrijeme Široki ponovno preuzima incijativu i pravi nekoliko lijepih akcija, Varea odlično šutira a Botonjič ponovno odlično brani. No međutim mreže miruju. Onda sredinom drugog dijela zbog jednog starta Bojan Jovič dobiva drugi žuti i mora napustiti igru. Ne zadugo u 79. minuti Mateo Roskam koji se večeras pokazao kao izuzetno borben igrač uspijeva zatresti mrežu Slovenaca. Par minuta (82. minuta) kasnije nakon što je ušao u igru zabija i Weitzer također prinova u redovima Širokog.

Slovenski otpor je pao a u sudačkoj nadoknadi i Hrvoje Mišić se upisuje u strijelce i postavlja konačnih 3:0 za Široki.

Utakmicu je obilježilo odlično navijanje Škripara, a čuli su se i malobrojni navijači Olimpije koji su za ovu utakmicu doputovali iz Ljubljane.