Široki na Pecari imao dva gola prednosti nad Slobodom iz Tuzle pa na kraju jedva iščupao bod 2:2

NK Široki Brijeg, FK Sloboda Tuzla
Domaći su krenuli u utakmicu vrlo borbeno i odrješito nošeni odličnom podrškom s tribina ali i 'tjeranjem' trenera Karačića koji je u prvom poluvremenu izvukao maksimum iz svojih, za ovu sezonu, ipak skromnijih igračkih kadrova. Tako se može reći da je borbenost i trka nadomjestila neke moguće nedostatke pa je Široki veću prvom dijelu prvog poluvremena golovima Barabana u 15 i Wagnera u 26 minuti poveo sa 2:0. Odlično prvo poluvrijeme za nogometaše Širokog.

Drugo poluvrijeme, međutim preslika mnogih utakmica Širokog kod odličnog rezultata u samo par minuta drugog nastavka Sloboda je poništila prednost domaćih i golovima Karića (47.min) i Krpić (50 min). Sloboda je u daljem nastavku potpuno kontrolirala utakmicu te pokazala da će i ovu sezonu igrati jednu od glavnih uloga u Premijer ligi. Širokom predstoje još dvije teške utakmice u nizu jer će u trećem kolu gostovati na Grbavici (Željezničar) a u četvrtom kolu na Pecaru stiže aktualni prvak Zrinjski.