Široki Brijeg bez problema porazio Sarajevo sa 2:0

NK Široki Brijeg, FK Sarajevo
Široki Brijeg je, na svom terenu, savladao Sarajevo sa 2-0. Sarajevo je prvo zaprijetilo u sedmoj minuti, kada je Soldo odbranio udarac Puzigaće, da bi Široki odgovorio u 18. minuti šutem Plazonića. Dvije minute kasnije za oduševljenje na stadionu u Širokom Brijegu pogađa Marić.Sarajevo je pokušalo izjednačiti u 41. minuti preko Radovca, ali lopta odlazi preko gola.

U 64. minuti Široki povećava vodstvo na 2-0, kada je ponovo strijelac bio Marić. Deset minuta kasnije, isti igrač mogao je postići hat-trick, ali puca preko gola. Sarajevo je zaprijetilo preko Cimirota u 76. minuti, ali neprecizno. Sarajevo je u sudijskoj nadoknadi uspjeli postići pogodak preko Trivunovića, ali je sudac dosudio zaleđe

NK Široki Brijeg: Soldo, Džidić Ivica, Barišić, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Marić, Špikić, Blaić, Plazonić.

FK Sarajevo: Bandović, Jevtić, Todorović, Tatomirović, Trivunović, Vusljanin, Karić, Cimirot, Dupovac, Puzigaća, Radovac.