Sevilla pobjednik Europske lige

Europska liga, Ivan Rakitić, Finalna utakmica, Benfica, Sevilla
Europska liga: Rakitić proglašen za igrača utakmice

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić proglašen je igračem finalnog dvoboja Europske lige u kojemu je njegova Sevilla svladala Benficu sa 4-2 (0-0, 0-0) boljim izvođenjem 11-eraca.
Rakitić je tijekom utakmice poslao nekoliko upotrebljivih lopti prema svojim navijačima, a najbolji potez povukao je u 53. minuti kada je dubinskom prizemnom loptom uposlio Reyesa, no udarac španjolskog napadača prohujao je pored vratnice.
Rakitić je drugi hrvatski nogometaš koji je kao kapetan odveo svoju momčad do naslova pobjednika Europpske lige, to isto uspjelo je i Dariju Srni sa Šahtarom 2009.

Finalna utakmica Europske lige između Benfice i Seville ponudila je mnogo trke i htijenja, ali malo pravih prilika za pogodak. Obje su momčadi više mislile na obranu vlastitog gola nego na to kako ugroziti suparnička vrata, pa su vrlo rijetko bile potrebne intervencije vratara.
Tijekom utakmice aktivniji su bili igrači Benfice koji su imali više pokušaja prema suparničkim vratarima, ali nisu znali pronaći put do mreže.
Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić odigrao je svih 120 minuta za Sevillu, te se istaknuo s nekoliko upotrebljivih lopti prema svojim napadačima. Najbolji potez povukao je u 53. minuti kada je dubinskom prizemnom loptom uposlio Reyesa, no udarac španjolskog napadača prohujao je pored vratnice.

Junak Seville postao je vratar Beto koji je obranio udarce s bijele točke Cardozu i Rodrigu, dok su sva četiri izvođača u sastavu Seville bila precizna.
Sevilli je ovo treći osvojeni naslov u ovom natjecanju, bili su najbolji i 2006., te 2007. kada se ono zvalo Kup UEFA, dok je Benfica izgubila svoje osmo europskog finale zaredom, a drugu godinu uzastopno su izgubili finale Europske lige. Prošle je godine portugalski gigant izgubio finale proriv Chelseaja golom u posljednjoj minuti utakmice, ove godine nisu imali sreće prilikom izvođenja 11-eraca.

BENFICA - SEVILLA 2-4 (0-0, 0-0)
BENFICA: Oblak - Luisao, Maxi Pereira, Siqueira (Cardozo, 99), Garay - Ruben Amorim, Sulejmani (Andre Almeida, 25), Gaitan (Ivan Cavaleiro, 119), Andre Gomes - Lima, Rodrigo
SEVILLA: Beto - Fazio, Daniel Carrico, Moreno, Pareja - Coke, Mbia, Rakitić, Vitolo (Figueiras, 110) - Bacca, Reyes (Marin, 78, Gameiro, 104)
SUDAC: Brych (Njemačka)
GLEDATELJA: 33.120
11-ERCI: 1-0 Lima, 1-1 Bacca, Cardozo - Beto obranio, 1-2 Mbia, Rodrigo - Beto obranio, 1-3 Coke, 2-3 Luisao, 2-4 Gameiro