Rudar i Sarajevo remizirali u Prijedoru

Sarajevo-Velež

Iako je Sarajevo u ovom susretu važilo za velikog favorita, loš teren, promašen kazneni udarac i borbenost domaćih igrača uzrokovali su da susret završi neriješeno 1:1.

Prvo poluvrijeme utakmice nije donijelo veliki broj prilika, a prvo pravo uzbuđenje dogodilo se u pred kraj prvih 45. minuta nakon što je za Sarajevo dosuđen kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo kapetan momčadi Haris Duljević, ali njegov loš udarac brani domaći golman Kozić.

Nekoliko minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za Rudar, a Burazor je precizan s bijele točke i donosi prednost domaćinu.

U drugom poluvremenu Sarajevo odlučnije napada, a inicijativa se isplatila već u 47. minutu kada izjednačujući pogodak postiže Leon Benko.

Sarajevo je nastavilo napadati, a Benko je pred kraj susreta pogodio stativu.