Rijeci uvjerljivo pripao 134. jadranski derbi

Armada
Domaćina je u vodstvo doveo Kramarić udarcem s 10-ak metara nakon ubačaja Leovca. Izjednačio je Kouassi u 13. minuti, pucao je iz okreta, a lopta je okrznula Samardžića i prevarila riječkog čuvara mreže Vargića.

No novo vodstvo donio je svojoj momčadi Kramarić već u 21. minuti - nakon ubačaja Brezovca iz slobodnog udarca bio je najviši u skoku. Devet minuta kasnije Kramarić je iskoristio veliku pogrešku Maloče za 3:1. Pet minuta prije poluvremena Anas Sharbini zabio je četvrti gol Rijeke nakon što je Stipica obranio pokušaj Kramarića, ali i prvi udarac Sharbinija.

Hajduk je u nastavku uspio samo ublažiti poraz prelijepim golom Mije Caktaša s 30-ak metara.

Ovom pobjedom Rijeka se izjednačila na vrhu ljestvice s Dinamom s maksimalnih šest bodova, dok je Hajduk osmi s jednim bodom.

REZULTATI 2. KOLA PRVE HNL:

Petak:
Lokomotiva - Dinamo 3-4 (Budimir 14, 27, 38 / Čalušić 25-ag, Pjaca 80, Soudani 89, 90+4)
Subota:
Slaven Belupo - Zagreb 3-2 (Delić 5-11m, Geng 19, Glavina 80 / Boban 27, Konopek 70)
Zadar - Osijek 2-1 (Ivančić 35, Weitzer 65 / Barišić 90+3-11m)