Real posramio Bayern usred Münchena

Modrić
...sa 4-0 (3-0), što im je uz 1-0 pobjedu iz Madrida otprije šest dana donijelo ukupni uspjeh od 5-0.

Dvostruki strijelci za Real bili su Sergio Ramos (16, 20) i Cristiano Ronaldo (34, 89).

Golovima u Muenchenu Cristiano Ronaldo postao je novi rekorder po broju pogodaka u Ligi prvaka u jednoj sezoni sa 16 golova.

Luka Modrić odigrao je čitavu utakmicu za Real, te je nakon njegovog kornera u 16. minuti Ramos postigao prvi gol, dok je Mario Mandžukić, koji je bio zadužen za čuvanje Ramosa u prekidima i time bio izravni krivac za prva dva gola Reala, igrao samo prvo poluvrijeme za Bayern.

Real će u finalu 24. svibnja u Lisabonu igrati protiv boljeg iz dvoboja Chelsea - Atletico Madrid koji svoj polufinalni uzvrat igraju u srijedu (prva utakmica završila je 0-0).

"Kraljevski klub" dosada je osvajao devet naslova prvaka Europe, po čemu je rekorder, ali posljednjeg prije čak 12 godina (2002).