FOTO  Prva liga FBIH: HNK Čapljina - FK Goražde 6:1

Utakmicu na Bjelavama u Čapljini došlo je odgledati oko 200 gledatelja.

HNK Čapljina: Baćak, Kukić, Salihović, Miočević, Benić, Džananović, Jurković, Marković, Obad, Zubac, Vila.  Trener : Zlatko Križanović.

FK Goražde: Matović, Kamenica, Zejnilhodžić, Omanović, Isaković, Ferhatović, Čehaja N., Čehaja M., Korda, Ramović, Šuntić. Trener: Hadžović Dževard.

Glavni Sudac: Mulahasanović Adis

Pomoćnici: Budimi Zlatan, Hrustanović Jasmin, Kožul Oliver.

Delegat: Grganović Franjo

Kontrolor: Balat Ivan

Čapljina je odlično otvorila utakmicu i već u 7. minuti tresla se mreža gostiju. Nakon dobre soloakcije, strijelac za 1:0 bio je Vila. U 12. minuti Vila propušta odličnu priliku nakon ubačaja sa strane Salihovića. U 14. minuti na 2:0 povećava Kukić. U 21. minuti na 3:0 povećava odlični Vila.

U nastavku susreta nešto mirnija igra sve do 60. minute kada nakon ubačaja Obada, glavom pogađa Benić i rezultat je 4:0. Samo minutu kasnije na 5:0 povećava Kukić. U 65. minuti gosti su preko Šuntića smanjili na 5:1.

U 71. minuti Obad je postigao gol za konačan rezultat 6:1. Čapljina je u današnjem susretu pokazala da ima odličnu momčad.