Premijer liga: Zrinjski ispustio tri boda u samoj završnici, Veležu tri bod u samoj završnici

NK Travnik - HŠK Zrinjski  2 : 2

Travnik je protiv Zrinjskog na domaćem terenu bolje otvorio utakmicu. Već u u 8. minuti Ivešić je sa 18 metara neometano pogodio mrežu Zrinjskog. U 19. minuti Amer Bekić poravnava rezultat na 1:1 nakon dobre soloakcije. Drugo poluvrijeme Zrinjski je bolje krenuo i stvorio nekoliko izglednih prilika iz kojih nije postigao gol. U 83. minuti Plemićima prednost donosi Duro koji pogađa za 1:2. U 90. minuti Bešlija je poravnao rezultat na 2:2.

FK Velež - NK Čelik  2 : 1

Prošlogodišnji četverostruki strijelac na utakmici između Veleža i Zvijezde Damir Tosunović,  ponovno je pogodio već u 8. minuti, samo ovaj put za Čelik.  Velež je poravnao rezultat u 45. minuti, dobro se u gužvi snašao  Kodro.  U drugom poluvremenu sudac je poništio dva gola, po jedan na obje strane. U 90+. minuti veliku radost i pobjedu Veležu donosi Spahić koji je pogodio za konačnih 2:1.

FK Kozara - FK Borac  0 : 1

Banjalučani su u 9. minuti poveli sjajnim golom Vidakovića.

FK Rudar P. - FK Olimpic  1 : 1

Olimpic je na gostovanju u Prijedoru poveo preko Pliske u 34. minuti. U 63. minuti Đorić poravnava rezultat na 1:1.

FK Leotar - NK Zvijezda  0 : 0