FOTO  Premijer liga: FK Velež - FK Željezničar 0:0, Željezničaru nova titula

U prvom poluvremenu Velež je preko najboljeg domaćeg igrača Vladavića nekoliko puta zaprijetio, ali gostujući golman Antolić se istakao sa nekoliko dobrih intervencija.

U 52. minuti, Okić je imao dobru priliku da dovede svoju momčad u prednost, ali ponovno je bio pravovremen golman Antolić. Do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo.

Željezničaru je bio dovoljan i bod u ovoj utakmici da osigura dva kola prije kraja prvenstva novu titulu prvaka BiH.

Drugu poziciju osiguralo je Sarajevo domaćom pobjedom protiv Slavije s 1:0. Jedini pogodak u tom susretu postigao je Džakmić u 51. minuti susreta.

GOŠK je ostvario važnu pobjedu protiv Travnika, direktnog konkurenta za opstanak u Premijer ligi BiH. Gabeljani su pobijedili na svom terenu s 3:1 i približili se Travničanima na samo bod razlike na ljestvici.

Široki Brijeg je na domaćem terenu s 4:0 deklasirao Borac. Sva četiri gola za domaći Široki postigao je Krešimir Kordić.

Poraz Borca najviše je odgovarao sarajevskom Olimpicu, koji je kod kuće remizirao protiv Zrinjskog (0:0) i zauzeo treće mjesto koje donosi nastup u europskim natjecanjima.

U ostalim susretima 28. kola Premijer lige BiH Leotar i Zvijezda su remizirali (1:1), istim rezultatom završio je susret između Rudara i Čelika, a Gradina je pobijedila Radnika s 1:0.

Rezultati susreta 28. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Gradina - Radnik 1:0
GOŠK - Travnik 3:1
Olimpic - Zrinjski 0:0
Sarajevo - Slavija 1:0
Velež - Željezničar 0:0
Leotar - Zvijezda 1:1
Široki Brijeg - Borac 4:0
Rudar - Čelik 1:1