Premijer liga BIH: Željezničar spretno i sretno do pobjede u derbiju protiv Širokog Brijega

Po teškom terenu gledatelji su mogli vidjeti tvrdu utakmicu sa malo prilika na obje strane. Široki Brijeg je bolje otvorio utakmicu i propostio jednu dobru priliku. Željezničar je u nastavku  zaigrao bolje što je i okrunio vodstvom u 43. minuti. Na ubačaj Kvesića, lopta dolazi Svrake, koji odlično prima loptu i pogađa za vodstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu Široki Brijeg je imao terensku incjativu dok je Željezničar prijetio iz kontre. Najbolji šansu utakmice propustio je Roskam kada je ispred sebe imao prazan gol, ali se odlučio za dribling i potez više. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromjenjen.

Željezničar - Široki Brijeg 1:0 - (Svraka 43')

Željezničar: Gušo, B. Čolić, Kvesić, Bogičević, Vasilić, Svraka, Nyema, Bekrić, Selimović, Zeba i Bešlija.

Široki Brijeg: Bilobrk, Jurčević, Brekalo, Jesthon, Ješe, Bertoša, Ivanković, Wagner, Čorić, Zakarić, Roskam.