Premijer liga BiH: Radnik bolji od Veleža, pobjeda Olimpica u Prijedoru

Olimpic je u gostima u Prijedoru svladao Rudar sa 2:1. Strijelci za Olimpic bili su Đelmić (46.) i Regoje (69.), dok je pogodak za domaći tim postigao Srndović (77.).

Radnik je u Bijeljini golovima Nikića (3.) i Ristića (47.) svladao momčad Veleža sa 2:1. Strijelac jedinog pogotka za Velež bio je Šišić (69.).

U prvoj utakmici dana Čelik je u Zenici svladao Sarajevo sa 3:2. Pobjedu Zeničanima donio je Saša Kajkut sa tri gola (9., 68., 83.), dok su strijelci za Sarajevo bili Melunović (35.) i Hadžić (56.). Čelik je od 80. minute ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Barać.

Susret Zvijezda - Borac zbog navijačkih nereda na tribinama stadiona u Gradačcu bio je prekinut više od 30 minuta. Nakon što je dio tribina ispražnjen sudac je odlučio da nastavi utakmicu, a rezultat nakon prvih 45 minuta je 1:1.