Premijer liga BIH: Gosti bez pobjede

HŠK Zrinjski, fk proleter, Premijer liga BiH

Rudar je u Prijedoru pobijedio tuzlansku Slobodu s 3:0. Domaći su došli u vodstvo u 36. minuti autogolom Gavarića. Na 2:0 povisio je Kovačević u 53., a šest minuta kasnije Džafić je postavio konačnih 3:0.

Travnik je na "Piroti" svladao mostarski Zrinjski, kojem je ovo bio treći uzastopni poraz u prvenstvu. Strijelci za Travnik bili su Fajić (62.) i Zatagić (80.), dok je počasni pogodak za Zrinjski postigao Lendrić u finišu utakmice.

U derbiju začelja Drina je pobijedila Velež sa 2:0 golovima Đelmića (26.) i Ristića (65.), dok je Leotar u Trebinju nakon preokreta savladao Slaviju sa 2:1. Gosti iz Lukavice poveli su u 13. minuti preko Radovanovića. Poravnao je Bošković u 42. minuti, a pobjedu Leotaru donio je Vranešević u 52. minuti iz penala.

Susreti između Olimpica i Borca te Zvijezde i Budućnosti završeni su bez golova.