FOTO  Premijer liga BIH: FK Velež - NK GOŠK 1:2

Premijer liga BIH: FK Velež - NK GOŠK 1:2

Po kišovitom vremenu u Vrapčićima utakmicu je došlo odgledati oko 500 gledatelja.

Momčadi su istrčale u sljedećim sastavima:

Velež: Bobić, Kajtaz, Mahinić, Kodro, Jugo, Okić, Brković, Merzić, Zvonić, Demić i Mehremić. Trener: Asmir Džafić.

GOŠK: Schreng, Diogo, Šabanović, Zurak, Helvida, Ćulum, Tomić, Zlomislić, Džafić, Karić i Grgić.

FK Velež - NK GOŠK 1:2

U prvom poluvremenu najbolju priliku za Velež imao je Zvonić u 33. minuti, kada je izašao sam pred Schrenga, ali je golman gostiju brani. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku utakmice Velež dolazi do vodstva, golom Okića u 70. minuti. Nakon primljenog gola GOŠK je krenuo na sve ili ništa. U samo dvije minute golovima Helvida u 80. i Grgića u 82. minuti GOŠK dolazi do povijesnog rezultata.

Tuzlanska Sloboda ispala je iz lige nakon poraza (2:0) od direktnog konkurenta Slavije u Istočnom Sarajevu, te pobjeda GOŠK-a, Leotara i Rudara.

Leotar je pobijedio na domaćem terenu Željezničar s 2:1 i zadržao status premijerligaša.

Bodove su podijelili Široki Brijeg i Olimpic (1:1), Čelik i Travnik (2:2), te Sarajevo i Borac (2:2). Olimpic je imao teoretske šanse za izlazak u Europu ukoliko pobijedi na Pecari, a Sarajevo izgubi od Borca, što se ipak nije dogodilo.

Nastupe u europskim natjecanjima osigurali su Željezničar, Široki Brijeg, Borac i Sarajevo.