Portugal pobjednik prvog izdanja Lige nacija

reprezentacija portugala
Na završnom turniru, Portugal je u finalu u Portu svladao Nizozemsku 1:0.

Domaćin je od početka dominirao i stvarao prilike, a gosti su priliku tražili iz kontranapada.

U 29. minuti Cilesen brani odličan udarac glavom Jose Fonte, a samo minutu kasnije Bruno Fernandes je primio pas na rubu šesnaesterca, šutirao snažno, ali vratar Nizozemske brani i njegov udarac.

Na promjenu rezultata čekalo se do 60. minute, Bernardo Silva je sjajno prošao lijevom stranom, dodao loptu do Gonsalo Guedesa koji sjajnim udarcem pogađa mrežu Nizozemaca.

Memphis Depay je pokušao samo nekoliko minuta kasnije, ali Rui Patricio brani njegov udarac. Nizozemci su do kraja imali inicijativu, ali nisu ozbiljnije uspjeli zaprijetiti golu Portugala i ostalo je 1:0.

Portugal je tako nakon osvajanja Europskog prvenstva 2016. godine, stigao do novog velikog uspjeha.