Portugal-Hrvatska 1:1

Hrvatska, portugal, kvalifikacije za ep, kvalifikacija za Europsko prvenstvo
...je u Faru u prijateljskom susretu protiv Portugala odigrala 1-1 (1-1).

Hrvatska reprezentacija kreće u novi ciklus koji nakon susreta s Portugalom počinje u Elcheu gdje 11. rujna Hrvatska protiv Španjolske otvara novo UEFA-ino natjecanje koje će se igrati do kraja ove godine - Ligu naciju.

Hrvatska niti u petom međusobnom susretu nije uspjela pobijediti Portugal, a u četiri dosadašnja susreta upisali smo četiri poraza uz razliku pogodaka 0-7. Ovoga puta smo barem izvukli remi i postigli prvi pogodak.

Hrvatska je povela u 19. minuti golom Ivana Perišića koji je sjajno zabio sa desetak metara nakon što se lopta odbila do njega. Domaćin je izjednačio u 32. minuti nakon što je Pizzi poslao precizan ubačaj u kazneni prostor, a Pepe sjajno skočio i glavom zabio za 1-1.

U nastavku susreta nije bilo pogodaka, a najbliže golu bili su domaćini u 77. minuti kada je Antonio Milić u svom debiju umalo pogodio vlastitu mrežu. Srećom, lopta je udarila u vratnicu.

U utorak će Hrvatska imati premijerni nastup u Ligi nacija u Elcheu protiv Španjolske.