Poraz Hrvatske u Gruziji , BIH svladala Rumunjsku 2:1

Izabranici Slavena Bilića poraženi su sa 1:0 čime su propustili priliku da osiguraju miran kraj kvalifikacija.

Jedini pogodak postigao je Levan Kobijašvili u 90. minuti.

Hrvatska nakon pet susreta ima 10 bodova, Gruzija je druga sa devet, dok Grčka ima osam bodova iz četiri utakmice.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici pobijedila Rumunjsku sa 2:1 u četvrtoj utakmici D-grupe kvalifikacija za EP 2012.

Izabranici Safeta Sušića uspjeli su da sustignu zaostatak iz prvog poluvremena i golovima Ibiševića i Džeke nanijeli Rumunima prvi poraz u dosadašnja tri međusobna ogleda.

Rumunjska je povela u 29. minuti golom Marice, a na 1:1 poravnao je Ibišević u 63. minuti. Konačnih 2:1 postavio je Džeko u 83. minuti.

BiH je tako došla do druge pobjede u kvalifikacijama kojom je zadržala šanse za plasman na EP.

Za reprezentaciju BiH u ovom meču su nastupili: Hasagić, Mujdža, Lulić, Mravac, Spahić, Rahimić, Medunjanin (od 71. Maletić), Pjanić, Misimović (od 81. Ibričić), Džeko, Ibišević (od 76. Muslimović).

SUŠIĆ: BILA BI NEPRAVDA DA NISMO POBIJEDILI

Izbornik Safet Sušić nakon susreta je izjavio da su njegovi igrači zasluženo pobijedili s obzirom da su dominirali tijekom cijele utakmice.

"Ovo mi je najdraža pobjeda u karijeri. Dominirali smo tokom cijele utakmice i zasluženo slavili. Zaista, bilo bi nepravedno da nismo pobijedili", kazao je Sušić.

"Hvala publici koja je bodrila igrače tokom cijelog meča i dala im snage da istraju. Uvjeren sam da smo pobjedom došli na korak do osvajanja drugog mjesta i vjerujem da ćemo u Parizu u posljednjem meču igrati za prvo mjesto u grupi", kazao je Sušić.

On je još jednom izrazio nadu da 1. travnja neće doći do suspenzije Nogometnog saveza BiH i reprezentacije.

"Još sam uvjeren da neće doći do suspenzije i da ćemo igrati revanš protiv Rumunjske", kazao je Sušić.