Polovičan uspjeh hrvatskih nogometnih klubova u kvalifikacijama za Europsku ligu

Riječani su nakon prve utakmice i pobjede nad Žilinom od 2:1, danas u Slovačkoj odigrali 1:1 i plasirali se u naredno kolo kvalifikacija. U 50. minuti utakmice Nikola Pokrivač pogađa mrežu Žiline za 0:1. Veliko slavlje među 300-tinjak pripadnika Armade.

U 89. minuti utakmice Žilina preko Mihalika poravnava rezultat koji na kraju ipak nije bio dovoljan Slovacima za plasman u narednokolo. Ovom pobjedom Riječani su napravili uspjeh koji ih je odveo u naredno kvalifikacijsko kolo, a u petak će saznati ime narednog protivnika..

Splitski Hajduk ipak nije bio te sreće. Nakon domaćeg poraza 0:1 od predstavnika Gruzije Dila Gori samo oni najveći optimisti su se nadali prolazu. U Gruziji mlada ekipa Hajduka ipak nije uspjela pogoditi mrežu danas odličnog golmana Gruzijaca Revišvila, a pogotkom Dalidze u 83. minuti ugašena je i ona posljednja nada Hajduka za naredno kolo.

Spličane je u Gruziji pratilo oko 50-tak Torcidaša.