Pobjede Željezničara, Sarajeva i Borca

FK Velež - FK Sarajevo 0:0

Aktualni prvak BiH poveo je već u 19. minutu susreta golom Bajića. Na 2:0 povisio je Stanić početkom drugog poluvremena (46'), ali su gosti uspjeli smanjiti prednosti pogotkom Vidića u 64. minutu.

Da se ne dogodi iznenađenje na stadionu ''Grbavica'' pobrinuo se Hodžić, koji je treći gol za Željezničar postigao u 75. minutu susreta.

Do vrijedne pobjede došli su i nogometaši Sarajeva, koji su na gostovanju kod Radnika u Bijeljini osvojili bodove golovima Puzigače (22') i Komazeca (43').

Jedini pogodak za rano vodstvo domaćeg tima postigao je Katanec u četvrtoj minuti.

Aktualni lider na ljestvici, banjalučki Borac, upisao je nove bodove na gostovanju u Travniku. Strijelci za Banjalučane bili su Žižović (45') i Stokić (76').

Slavija iz Lukavice je je u posljednjim minutama utakmice pobijedila Mladost iz Velike Obarske s 1:0.