Pobjede nogometaša Borca i Željezničara

Borac je u Banjoj Luci teže od očekivanog svladao banovičku Budućnost sa 2:1. Gosti su došli u vodstvo u 6. minuti golom Šmigalovića, a na 1:1 poravnao je Vidaković u 36. minuti. Pobjedu banjačukoj momčadi donio je Krunić u 52. minuti.

Petnaestom pobjedom u sezoni Borac je zadržao sedam bodova prednosti na Željezničarom, koji je na "Grbavici" pobijedio Veleža sa 3:2.

Mada su gosti iz Mostara imali prednost od dva gola nakon prvog poluvremena, Željezničar je sa tri pogotka u posljednjih 20 minuta uspio napraviti preokret i doći do 14. pobjede u sezoni.

Velež je poveo u 3. minuti golom Ćemalovića, a na 0:2 povisio je Jazvin u 27. minuti. Zeba je u 71. minuti smanjio na 1:2 golom iz penala, a do izjednačenja plavi sa "Grbavice" došli su u 76. minuti preko Višće. Pobjedu Željezničaru donio je Škaljić autogolom u 79. minuti.