Plemići poraženi kod Drine

Sloboda je došla do gostujuće pobjede u Gradačcu protiv Zvijezde. Strijelac jedinog gola u minimalnoj pobjedi Tuzlaka bio je Dajić u 88. minuti.

Travnik je golom Fajića u 67. minuti slavio sa 1:0 protiv Olimpica, a istim rezultatom Čelik je pobijedio Slaviju. Strijelac je bio Džafić u 24. minuti.

Drina se pobjedom oprostila od svojih navijača, svladavši Zrinjski sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Mihajlović u 4. minuti sudačke nadoknade. Ovom pobjedom Drina je pobjegla s posljednjeg mjesta, na kojem će "prezimiti" Velež.

Leotar je u Trebinju svladao jesenjeg prvaka, ekipu Borca sa 2:1. Oba gola za Leotar postigao je Stojanović (75., 83.-pen.), dok je strijelac pogotka za Borac bio Srećo (62.-pen.).

Susret Željezničar - Rudar počinje u 16 sati, dok u nedjelju u 17 sati igraju Široki Brijeg - Budućnost.