PLBIH: Četvrta uzastopna pobjeda Širokog Brijega, poraz Zrinjskog

Golove su postigli Ćorić (18.), Zakarić (33.), Ivanković (60.) i Roskam (70.).

Četvrtom uzastopnom pobjedom Širokobriježani su se učvrstili na četvrtom mjestu, a za trećeplasiranim Sarajevom, koje ima utakmicu manje, zaostaju samo jedan bod.

Pobjede u 23. kolu ostvarili su još Zvijezda, Rudar i Leotar.

Zvijezda je u Gradačcu pobijedila Slaviju sa 2:1. Golove za domaću ekipu postigli su Nuhanović (40.) i Hasić (84.), dok je počasni pogodak za goste iz Lukavice postigao Radovanović u posljednjoj minuti iz penala.

Leotar je golom Kokića u 44. minuti izborio minimalnu pobjedu 1:0 nad zvorničkom Drinom, dok je Rudar u Prijedoru svladao Zrinjski sa 2:0. Strijelci su bili Džafić u 52. i Kovačević u 85. minuti.

Utakmica na "Piroti" između Travnika i Čelika završena je rezultatom 0:0.

Susreti Borac - Budućnost i Željezničar - Velež počinju u 19.30, a Olimpic - Sarajevo u 20.00 sati.