PL BiH, 4. kolo: Pobjede Željezničara, Slavije i Čelika

U četvrtom kolu BH Telecom Premijer lige BiH branitelj naslova je u gostima pobijedio GOŠK sa 3:2.

Golove za Željezničar postigli su Zeba (11.), Selimović (45.) i Adilović (80), dok je strijelac oba pogotka za GOŠK bio Jusufbašić (13., 81.).

Treću pobjedu ostvarila je i Slavija, koja je u Lukavici savladala Zvijezdu sa 1:0. Jedini pogodak postaigao je Vidić u 35. minuti iz penala.

Željezničar i Slavija su se ovim pobjedama izjednačili sa Sarajevom na diobi prvog mjesta.

>>PL BiH: HŠK Zrinjski-FK Borac 1:0 - FOTO

U derbiju kola Čelik je u Zenici pobijedio Široki Brijeg sa 2:1. Mešanović je bio strijelac oba gola za Čelik, u 12. i 37. minuti, dok je poraz Širokog ublažio Wagner (74.).

ZENICA  - Stadion Kamberovića  polje. Sudac:  Danijel Pajić (Bijeljina). STRIJELCI: 1-0 Mešanović (13), 2-0 Mešanović (37), 2-1 Wagner (74).

ČELIK:  Nurković, Čović, Maletić, Horić, Kuduzović, Bajraktarević (67. Majstorović), Mešanović, Jusić, Brković, Travančić (76. Marković), Barać. Trener: Vlado Jagodić.

ŠIROKI BRIJEG:  Bilobrk, Ćorić (67.  D. Džidić), Ješe, I.  Džidić, Marković, Zlomislić (46. Šilić), Serdarušić, Landeka, Kordić, Bajano (76. Roskam), Wagner. Trener: Slaven Musa.