'Petarda' Hajduka protiv Istre

Hajduk, Hrvatski dragovoljac, Hajduk, RNK Split, HNK Hajduk, GNK Dinamo Zagreb, HNK Hajduk, HNK Hajduk, NK Istra 1961, nogomet, prvenstvo hrvatske
U najefikasnijoj utakmici ove sezone Hajduk je pobijedio Istru. Splićani su i dalje treća momčad prvenstva, trenutačno imaju 32 boda
Crveni karton, tri jedanaesterca i osam golova na Poljudu. Iznimno zanimljiva utakmica na kraju je završila 5:3 u korist Hajduka protiv Istre.

U 30. minuti Hajduk je poveo, strijelac je bio Mijo Caktaš koji je zabio s bijele točke. Skrivio ga je Blagojević koji je zaigrao rukom u kaznenom prostoru.

I već tri minute kasnije bijeli su poveli 2:0. Brzu akciju poveo je Milevskij, a ovaj je uposlio Caktaša koji je proslijedio loptu Gotalu, a ovaj neobranjivo rasparao mrežu po sredini.

U 41. minuti semafor je pokazao 3:0, Gotal je izbio sam na Brkića, zaobišao ga, te sigurno zabio. U sudačkoj nadoknadi Mikanović je neoprezno srušio Jordana i zaslužio crveni karton. Dejan Radonjić smanjio je na 3:1.

Isti igrač zabio je u 52. minuti za goste iz Istre, sjajno je pogodio donji lijevi kut. Dvadeset minuta kasnije Mijo Caktaš zabio je iz novog penala.

Slavko Blagojević zabio je u 87. minuti iz slobodnog udarca i smanjio na 4:3, a samo dvije minute kasnije Milevskij je postavio na 5:3!

U posljednjih pet dvoboja između ove dvije momčadi Hajduk je upisao dvije pobjede, oba puta je slavio s 2:0, Istra jednu (1:0), a dva susreta su završila neodlučeno.

Hajduk je ostao treći sa 32 boda, a Istra je osma sa dvostruko manje - 16.
Utakmicama 19. kola završit će prvi dio sezone. Novo okupljanje zakazano je za 7. veljače.