FOTO  HŠK Zrinjski - FK Željezničar 1:1

U Mostaru vrijeme idealno za nogometnu predstavu. Na rasporedu su preostale dvije utakmice 19. kola premijer lige BIH u nogometu između Zrinjskog i Željezničara  te Slavije i Travnika. Nakon odigrana tri kola Zrinjski je pokazao karakter i snagu i nakon posrtaja na otvaranju proljetnog dijela prvenstva protiv Zvijezde slavio protiv Travnika i na  teškom gostujućem terenu Slavije. Gol razlika Zrinjskog u posljednja tri kola je 4:1. Iznenađenje i osvježenje nastavka prvenstva je sigurno Željezničar koji je slavio u sve tri odigrane utakmice u nastavku prvenstva uz odličnu gol razliku 8:1. Vrijedi istaći da je Željezničar osvojio tri boda na izuzetno teškom gostovanju na Širokom Brijegu. Stoga ako je suditi po statistici i formi ekipa očekuje nas zanimljiv susret u 15 h Stadion Bijeli Brijeg.

Na stadionu se skupilo trenutno oko 5 tisuća gledatelja i oko 1000 najvjernijih Ultrasa i oko 250 Željinih navijača

HŠK Zrinjski,FK Željezničar

Zrinjski nastupa u sastavu:

Hadžić, Šunjić, Selimović, Ivanković, Sušić, Žižović, Marković, Stojanović, Kordić, Zadro, Dragičević.  Trener: Dragan Jović.

Željezničar nastupa u sastavu:

Šehić, Bućan, Radovanović, Bajić, Bogičević, Ćulum, Bekrić, Bešlija, Svraka, Mešić, Popović. Trener: Amar Osim

Igrači polako odlaze u svlačionicu spremati se za početak meča

Utakmica je počela

1 ' Zrinjski je krenuo agresivno. Fer i korektno navijanje od strane Ultrasa i Željinih navijača

4 ' Zrinjski pravi presing i igra se odvija na gostujućoj polovici igrališta

5 ' dobra akcija gostiju ali Bešlija pravi prekršaj. Gosti su se dobro odbranili i prenjeli igru na domaću polovicu

8 ' igra na sredini terena

10 ' skraćeni korner za goste i sa gol linije izbacuje Selimović. Dobra prilika za goste

Selimović - Zrinjski

11 ' prekid za ekipu Zrinjskog Žižović je dobro centrirao ali Bajić je na mjestu.

13 ' Penal za Zrinjski. Radovanović ruši Selimovića u 16 metara

Radovanović - Željezničar

GOOOOOOOOOOOOOOOL Ivanković 1:0

18 ' dobra akcija Bućana koji ubacuje za Bešliju koji loše reagira na ubačenu loptu

20 ' faul sa 20 metara izvodi Bešlija do Bućana koji dva puta puca u blok Zrinjskog

23 ' indirekt za goste nakon što je Šunjić igrao rukom. Ćulum puca ali Hadžić je na mjestu. Gledamo dobro utakmicu.

26 ' dobra duga lopta Markovića za Kordića koji je ipak u opsajdu

28 - 38 Bez većih prigoda

Bućan - Željezničar

41 ' 100% prilika za opasnog Kordića ali se ne nalazi dobro. Kod gostiju vrijedi istaći Bešliju i Bućana dok kod domaćih Žižovića , Kordića i Markovića

45 ' dobra prigoda za Zadru ali se gosti dobro brane.

Završeno je sadržajno prvo poluvrijeme utakmice Zrinjski - Željezničar.

Zrinjski - Željezničar 1:0 Ivanković

Počelo je drugo poluvrijeme
Kod domaćina su napravljene dvije izmjene. Iz igre su izašli Sušić i Dragičević a ušli
Musa i Bobby

50 ' prekid za goste sa desne strane kojeg izvodi Ćulum ali Šunjić je na mjestu i izbacuje glavom loptu

Lošiji početak drugog poluvremana obiju momčadi za razliku od prvog.

54 ' prekid sa desne strane za goste kojeg izvodi Bešlija gosti su tražili igranje rukom ali sudac je samo odmahnuo. Željo je bolje otvorio drugo poluvrijeme

Marković - Zrinjski

55 ' slobodan udarac sa 20 metara za goste kojeg izvodi Bekrić ali je Hadžić na mjestu

58 ' ubačaj Markovića iz auta za Kordića koji se nepropisno gradi.

60 ' dobro su kombinirali Žižović, Kordić i Zadro ali Bajić je na mjestu. Igra se uglavnom odvija na sredini terena u posljednjih 5 '

61 ' prvo ime dosadašnjeg dijela susreta je zaigurno Žižović koji je nerješiva prepreka za goste.

63 Izmjena kod gostiju izlazi Svraka a ulazi Serdarević

65 ' dobra kontra gostiju koji su na kraju izborili korner

GOOOOOOOOOOOOL  1:1 Bajić - nakon ubačenog kornera Bajić je najveći u skoku i poravnava rezultat

70 ' Marković ubacuje iz auta u 16 metara gostiju ali Musa pravi faul

71 ' Radovanović je centrirao ali Popović je neprecizan. U natavku odličan šut Ivankovića sa 30 metara tik iznad gola

73 ' slab pokušaj Serdarevića sa 25 metara. Otvorena utakmica i čeka nas uzbudljiva završnica.

75 ' prekid za Zrinjski na 30 metara od gola. Ivanković izvodi prekid ali gosti to dobro izbacuju.

76 ' kod domaćina je izašao Zadro a ušao Mateo Sušić

77 ' Bućan je proigrao Bešliju koji šalje neupotrebljiv centaršut

78 ' kod gostiju napušta igru Bućan a ulazi Haris Bešlija

80 ' dobra akcija Zrinjskog ali Marković je loše pucao

81 ' H. Bešlija puca slabo pored gola

Musa - Zrinjski

84 ' solo prodor Žižovića zautavlja Bogičević. Zrinjski je preuzeo inicjativu i izborio korner. Žižović prihvata loptu i proigrava Kordića koji puca preko gola

85 ' izmjena kod gostiju izlazi Popović a ulazi Mešanović

87 ' domaćini su tražili novi penal nakon što je Stojanović srušen u kaznenom prostoru

Kordić - Zrinjski

89 ' korner za Zrinjski izvodi Žižović gužva u 16 metara gostiju koji se na kraju uspješno brane i izbacuju loptu. Čeka se da sudac pokaže sudačku nadoknadu

Zanimljiva i pomalo smješna situacija pomoćni sudac je pokazao da će se igrati 0 minuta . Očigledno je pokazivač zakazao

Završena je utakmica 19. kola između Zrinjskog i Željezničara rezultatom 1:1

Slike sa susreta i izjave trenera i igrača možete pogledati na našem portalu i večernjim satima

Slavija - Travnik 1:1 Strijelci: 1:0 (35.) Baković, 1:1 (40.) Papaz (penal).