VIDEO  HŠK Zrinjski - FK Borac 3:0

U okviru 21. kola nogometne premijer lige BIH u Mostaru pod Bijelim Brijegom se sastaju Zrinjski i Borac. Igra Zrinjskog toplo, hladno u nastavku prvenstva govori o tome da su Plemići kod kuće u tri posljednje utakmice osvojili 4 boda od mogućih 9 bodova i 3 boda na gostovanju od mogućih 6. Novi, stari trener ekipe Zrinjskog je Dragan Jović kojem su Ultrasi veliku potporu i uprava Zrinjskog.

Banjalučki Borac lider dosadašnjeg dijela prvenstva unatoč problemima sa igrom osvaja bodove. U 5 kola nastavka prvenstva Borac je poražen kod Leotara dok je na gostovanju na Širokom Brijegu osvojio bod i 100% učinak u tri utakmice kod kuće. Vrijedi istaći da je Borac na polusezoni imao velikih promjena u kadru i da ekipa svakako još nije uigrana. Utakmice kod kuće su odlučene u posljednjim minutama susreta.

U Mostaru vrijeme odlično za igru.

Zrinjski nastupa u sastavu:

Hadžić, Ivanković, Šunjić, Marković, Žuržinov, Afedzie, Zadro, Žižović, Stojanović, Kordić, Dragičević. Trener: Dragan Jović.

Borac nastupa u sastavu:

Milinović, Stupar, Puzigaća, Trivunović, Ćorić, Vukobratović, Sakan, Jandrić, Stančevski, Stevnaović, Vukelja. Trener: Zoran Marić.

Utakmica je počela

3 Minuta sjajno prolazi Stojanović po lijevoj strani i ubacuje loptu, Zadro puca pored gola. Još jednom Stojanović ubacuje ali bez promjene.

4 Minuta Žuržinov je izborio korner kojeg izvodi Žižović, Dragičević dobro puca i zamalo je neprecizan. Zrinjski je odlučno krenuo u susret da postigne gol u ranijoj fazi utakmice.

7 Minuta Borac se uspio odbraniti i prenijeti igru na sredinu terena.

8 Minuta susreta Zrinjski je imao dva uzastopna kornera ali su gosti uspješno izbacili loptu. Zrinjski je dominantan u prvih 10 minuta.

8 Minuta Stevanović je ubacio sa lijeve strane ali Žuržinov je na mjestu.

Na stadionu je oko 3500 gledatelja

11 Minuta Zadro upošljava Dragičevića koji slabo centrira.

12 Minuta dobra akcija Zrinjskog, Stojanović ponovo centrira ali je Milinović golman gostiju je na mjestu.

14 Minuta Kordić je ukrao jednu loptu i pucao sa 20 metara ali preko gola.

16 Minuta gosti dobro kombiniraju, Vukelja daje dugu i neupotrebljivu loptu

20 Minuta za sada Borac bez i jednog udarca prema golu Zrinjskog.

Grahovac - prekršaj na Žižoviću

23 Minuta Zadro do Dragičevića koji ponovo loše ubacuje loptu.

25 Minuta gosti su sve opasniji, Stevanović ubacuje ali dobro skače Šunjić izbacuje loptu.

26 Minuta igra sa puno grešaka obiju momčadi na sredini terena. Čvrsta odbrana Borca uspješno prekida sve napade i pokušaje Zrinjskog.

Nakon gotovo pola sata susreta očekivali smo mnogo više i od Zrinjskog i od Borca.

30 Minuta Žuržinov je dobro ubacio sa lijeve strane ali je Trivunović na mjestu.

Bakljada Ultrasa na stadionu

33 Minuta Dragičević je šutirao ali blokira Trivunović.

36 Minuta Marković sjajno ubacuje za Kordića koji je bio u odličnoj situaciji ali je šutirao preko gola. Dragan Jović ne može nikako biti zadovoljan dosadašnjom igrom Zrinjskog.

38 Minuta iz teške pozicije dobro šutira Dragičević ali loptu hvata Milinović.

40 Minuta po lijevoj strani prolazi Stevanović koji ubacuje loptu ali Žuržinov je pravovremen i izbacuje loptu u aut.

Stupar - prekršaj na Stojanoviću

43 Minuta Borac zaista igra disciplinirano i Zrinjski izgleda nemoćno.

45 Minuta Žuržinov puca pokraj gola.

Kraj prvog poluvremena kojeg će svi gledati što prija zaboraviti. Borac bez ijednog šuta prema golu dok je Zrinjski imao jednu dobro priliku preko Kordića i par šuteva preko gola.

Zrinjski - Borac 0:0

Počelo je drugo poluvrijeme

47 Minuta prvi zvižduci domaćih navijača upućenih igračima Zrinjskog.

Pertović - Savić

53 Minuta prvi korner za ekipu Borca. Odbrana Zrinjskog dobro reagira na ubačeni korner. U istoj akciji prvi udarac prema golu Zrinjskog šutirao je Stevanović ali neprecizno.

54 Minuta korner za Zrinjski kojeg izvodi Žižović ali Milinović hvata loptu. Ukoliko Zrinjski želi pobjediti u ovom susretu morat će preuzeti više rizika u igri.

58 Minuta soloakcija Žižovića koji na kraju dobro ubacuje loptu ali je Trivunović glavom izbacio loptu.

59 Minuta lijepa akcija Zrinjskog, lopta dolazi do Zadre koji šutira neprecizno preko gola.

15 minuta igre u nastavku gosti se idalje dobro brane i sve akcije Zrinjskog se zaustavljaju na 20 metara od gola Borca.

62 Minuta Stevanović daje sjajnu loptu za Vukelju koji se našao u 100% prilici ali na sreću domaćih šutira pored gola.

64 Minuta Ivanković je dobro ubacijo sa lijeve strane ali domaći napadači kasne na ubačenu loptu.

66 Minuta GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1:0 Kordić - Žuržinov je ubacio odličnu loptu sa lijeve strane.

online prijenos

Žuržinov - zbog prigovora

Stojanović - zbog igranja rukom

70 Minuta lijeva strana Zrinjskog je puno opasnija i svi napadi kreću preko Žuržinova i Žižovića. Borac će morati krenuti odlučnije ukoliko misli postići pogodak.

71 Minuta topovski puca Vukelja sa 20 metara ali pored gola golmana Hadžića.

72 Minuta sjajni Žuržinov možda prvo ime dosadašnjeg dijela susreta je izmamio pljesak publike za dobar ubačaj ali domaći napadači su za korak zakasnili na ubačenu loptu.

75 Minuta igra na sredini terena bez prilika.

Žižović

80 Minuta GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 2:0 Kordić - Stojanović je ubacio odličnu loptu sa lijeve strane.

Golu je prethodila odlična akcija Zrinjskog, naravno ponovo po lijevoj strani.

Marković - Mateo Sušić

84 Minuta prekid za Borac na 30 metara od gola Zrinjskog. Jandrić šutira direktno prema golu ali neprecizno.

Sjajni Krešimir Kordić drugim golom na ovom susretu postaje najbolji strijelac Zrinjskog.

88 Minuta Zrinjski je na pragu 10 pobjede ove sezone i nova tri boda za samopouzdanje i mirniji nastavak prvenstva.

89 Minuta GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 3:0 Hat Trick Kordić - Stojanović je ubacio odličnu loptu sa lijeve strane.

Sva tri gola su postignuta sa lijeve strane akcijama Žuržinova, Žižovića i Stojanovića

Kordić - Pehar

Prvo ime susreta Kordić je izazvao ovacije nakon što je napustio igru. Ovim rezultatom Zrinjski se revanširao Borcu za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Čestitke igračima Zrinjskog koji su u drugom poluvremenu pokazali puno bolju igru dok je ekipa borca razočarala u svim segmentima igre u nastavku susreta.

Kraj utakmice HŠK Zrinjski - FK Borac 3:0