FOTO/VIDEO  Novi pogodak Rakitića u uvjerljivoj pobjedi Seville

nogomet, Ivan Rakitić, Real Madrid, Sevilla, Ivan Rakitić, Sevilla, nogomet, Hrvatski reprezentativac, Europska liga, Sevilla, Juventus, valencija, Benfica, Ivan Rakitić, FC Barcelona
U susretu 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na svom Sanchez Pizjuan pobijedila Espanyol 4-1, a posljednji pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.
Rakitić je ušao u igri 61. minutu, a mrežu gostujućeg vratara Germana je zatresao u 89. minuti. Bio je to njegov 12. pogodak ove sezone u Primeri, 17 u svim natjecanjima, a dodao je i 17 asistencija.
Strijelci za Sevillu bili su i Stephane M'Bia (18) i Kevin Gameiro (44,84), dok je gol za Espanyol zabio Sergio Garcia u 47. minuti iz jedanaesterca.
Sevilla se ovom pobjedom probila na peto mjesto sa svega tri boda manje Athletic Bilbaoa na četvrtom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Na prva tri mjesta su Atletico Madrid (79), Barcelona (78) i Real Madrid (76).