Nogometaši Zvijezde u derbiju bolji od Sloge

NK Zvijezda, sloga simin han
U derbiju 17. kola Prve federalne lige pobijedili su ekipu Sloge rezultatom 2:1 (1:0).

Prvi gol na utakmici, koja je privukla veliki broj ljubitelja nogometa, postigao je u 45. minuti Obren Cvijanović. Nakon kornera glavom je loptu poslao iza leđa domaćeg vratara Abdihodžića.

Zanimljivo je da je ovaj igrač postigao oba gola protiv Sloge i u prvom dijelu prvenstva.

Nekoliko minuta prije domaći igrač Almedin Ziljkić morao je vani zbog povrede glave, te je završio u Domu zdravlja u Tuzli gdje mu je ukazana ljekarska pomoć.

U jeku pokušaja Sloge da izjednači rezultat, igrači Zvijezde izveli su brzi kontranapad, a Arnel Delić postigao je iznimno vrijedan pogodak za ekipu trenera Nermina Šabića.

Domaći su agresivnom igrom uspjeli do kraja samo da ublaže poraz, a jedini gol postigao je Jovo Kojić u 85. minuti utakmice.

Zvijezda je s 39 bodova učvrstila lidersku poziciju na prvenstvenoj tablici, sa četiri boda više od drugoplasiranog Olimpika, a šest više od Sloge i Orašja.