Nogometaši Goška svladali Slobodu 2:0

NK GOŠK, FK Sarajevo, NK GOŠK, FK Sloboda
Nakon uvodnog ispitivanja snaga i mirnog perioda igre, domaći su poveli iz prvog pravog napada u 22. minuti. Nakon ubačaja Vege sa lijeve strane na pravom mjestu je bio Anković, koji je iz blizine matirao Hadžića za 1:0.

Tuzlaci su uzvratili samo četiri minute kasnije, ali dobar udarac Krpića zaustavio je Kozić.

Već u 29. minuti bilo je 2:0. Katastrofalnu grešku napravio je golman Hadžić, a Pavle Sušić je to znao iskoristiti za veliko vodstvo GOŠK-a.

Agilni Sušić je do isteka prvog dijela imao još jedan solidan pokušaj sa distance, ali na odmor se otišlo rezultatom 2:0.

Već na startu drugog dijela tim iz Gabele je imao novu veliku šansu preko Zolja. U petercu gostiju, potpuno neometan, poslao je loptu u gol-aut, umjesto u mrežu Slobode.

U 65. minuti Krpić je ponovo prijetio, ali bio je neprecizan. Tek što je ušao u igru, Đorđilović je bio u dobroj prilici u 70. minuti, ali loptu je poslao pored gola.

Potom je udarac Mišića glavom iz blizine zaustavio Hadžić, a do kraja se rezultat nije mijenjao i GOŠK je stigao do vrijedne pobjede, piše SCsport.