NK Široki Brijeg i Cibalia u finalu turnira “Blago Zadro

Turnir ima i međunarodni predznak jer sudjeluje bosansko-hercegovački prvoligaš Široki Brijeg zajedno s hrvatskim prvoligašima Osjiekom i vinkovačkom Cibalijom, te domaćim međužupanijskom ligašem Vukovarom 1991.

U prvoj utakmici dana domaćini su se suprotstavili bosansko-hercegovačkom prvoligašu koji je ipak kvalitetniji sastav te je zasluženo došao do pobjede iako su Vukovarci većim dijelom dobro parirali. Širokobriježani su do prvog pogotka došli tek u 34. minuti preko Kordića. Većim dijelom drugog poluvremena igralo se između šesnaesteraca da bi u 73. minuti domaćoj obrani pobjegao Barišić i kraj Pedića poslao loptu u mrežu tako definitivno odredivši pobjednika. Uoči samog kraja lob udarcem je bio precizan i Šilić te tako zaokružio pobjedu momčadi iz Širokog Brijega.

U drugom susretu sastali su se osječki i vinkovački prvoligaš čiji je susret odlučen jedanaestercima, iako se činilo da će u predviđenih devedesetak minuta Osječani doći do pobjede. Remi u predviđenom dijelu igre ipak je bio najrealniji ishod nakon čega se krenulo u izvođenje jedanaesteraca. U 90 minuta oba su sastava postigla po pogodak na gotovo identičan način. Nakon ispitivanja snaga sa 17 metara je u 20. minuti Osječanin Petrović prizemnim udarcem pogodio desni donji kut i doveo bijelo-plave u vodstvo. Vinkovčani su mogli do izjednačenja osam minuta kasnije, kada je slijeva na drugu vratnicu centrirao Bartolović, a Vitaić glavom promašio okvir vrata. U nastavku utakmice Vinkovčani su imali više loptu u posjedu, ali bez nekih pravih prilika sve do 83. minute, kada je ponajbolji njihov igrač Matoš s 20-ak metara poluvisokim udarcem pogodio desni Vargićev kut i izjednačio rezultat. Potom su se izvodili udarci s bijele točke, pri čemu su nogometaši Cibalije zabili svih pet pogodaka, a za Osječane Ibriks je promašio okvir vrata te tako svoju momčad usmjerio u borbu za treće mjesto. D.Lekšan

Vukovar 1991-Široki Brijeg 0:3

VUKOVAR - Igralište Borovo. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 50. Suci: Branimir Bradarić, Davor Vukelić i Alen Hrgović (svi Vukovar). Strijelci: 0:1 Kordić (34), 0:2 Barišić (73), 0:3 Šilić (89).

VUKOVAR 1991: Pedić, Križanović (od 83. Šubarić), Vovra (od 83. Ivanković), Tadić, Lacić, Matić, Mišić (od 46. Vlajčić), Đoić, Tomić (od 65. Korolija), Krajinović (od 80. Ivanković), Zovko (od 83. Silić). Trener: Ivica Radoš.

ŠIROKI BRIJEG: Marić (od 55. Mikulić), Ljubić, I.Džidić (od 55. Barišić), Brekalo (od 55. Ješe), Bertoša, Kožul (od 55. D.Džidić), Serdarušić (od 55. Wagner), Zlomislić (od 46. Ivanković), Bajano, Bloudek (od 55. Landeka), Kordić (od 55. Šilić). Trener: Anto Kokić.

Osijek- Cibalia 5:6

Gledatelja: 300. Suci: Davor Vukelić, Branimir Bradarić i Alen Hrgović (svi Vukovar). Strijelci: 1:0 Petrović (20), 1:1 Matoš (83). Strijelci iz jedanaesteraca: Kvržić, Zulim, Dugandžić i Vrgoč za Osijek, a Mazalović, Lučić, Vitaić, Puldić i Matoš za Cibaliju.

OSIJEK: Vargić, Vrgoč, Pavić (od 46. Aleksić), Lukić (od 46. Dugandžić), Bagić, Novaković, Veselinović (od 61. Smoje), Glavaš, Zulim (od 61. Ibriks), Petrović, Kvržić. Trener: Stanko Mršić.

CIBALIA: Paradžiković, Mišić, Matoš, Lučić, Muženjak (od 73. Ćorić), Bartolović (od 87. Puldić), Mitrović, Vitaić, Rugašević, Terzić, Mazalović. Trener: Željko Kopić.