NK Široki Brijeg-FK Sarajevo 1:0

NK Široki Brijeg, FK Sarajevo

Prva utakmica odigrana prije tjedan dana u Sarajevu završila je rezultatom 3:0, pa je pred nogometašima Širokog bio težak zadatak sustići prednost FK Sarajeva.

Utakmicu su momčadi započele u slijedećim sastavima:

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Ćorić, Babić, Marić, Ćorluka, Jurić, Kovačić, Bagarić, Marković, Enin.

FK Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Halilović, Mujakić, Lazić, Kurdić, Kapić, Tatar, Rahmanović, Velkoski, Ahmetović.

Nogometaši Širokog krenuli su po rano vodstvo koje bi im povećalo šanse da stignu prednost iz prvog susreta. Gosti su također pokazali da se nisu došli braniti, te smo gledali dosta zanimljiv meč. U 19. minuti Enin je uzdrmao prečku, a Široki do vodstva dovodi Bagarić u 23, minuti susreta. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

U  nastavku prava opsada vrata Sarajeva. Tresle su se grede, spašavao je Kovačević, a u 58. minuti domaći traže kazneni udarac, ali je sudac Mujić samo odmahnuo rukom.

U 73. minuti Sarajevo ostaje s igračem manje jer je Kurdić dobio crveni karton. Do kraja Široki ima veliki posjed i inicijativu, ali rezultat se nije mijenjao i utakmica završava 1:0. Ukupnim rezultatom 3:1 Sarajevo je osvojilo Kup BiH.