NK Metalleghe-NK Široki Brijeg 1:0

NK Metallehe BSI, NK Široki Brijeg
Nogometaši iz Jajca je nakon velike borbe savladao Široki s minimalnih 1:0

Prvo poluvrijeme utakmice u Banjoj Luci nije ponudilo lijep nogomet, ali smo ipak vidjeli jedan gol i to u mreži gostiju. Široki je dobro ušao u susret. Bili su bolji na otvaranju utakmice, imali su šansu preko Ivana Krstanovića, ali je golman Fejzić sigurno obranio. Hladan tuš za tim s Pecare dogodio se u 27. minuti. Sjajnu asistenciju Smajića u gol pretvara Antonio Vidović za prednost Metalleghea od 1:0. Pokušao je Široki doći do poravnanja do kraja prvog dijela. Ipak, do gola nisu mogli i na odmor se otišlo vodstvom Metalleghea od 1:0.

Nastavak donosi bolju igru Širokog. Imao je tim s Pecare nekoliko zaista dobrih šansi pred golom Fejzića, ali je golman ekipe iz Jajca bio zaista sjajan. Uspio je Metalleghe do kraja se odbranizi i stići do velika tri boda, koja im daju velike šanse za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Premijer liga, 19. kolo: Metalleghe - Široki 1:0 (Vidović 27')
Metalleghe: Fejzić, Benović, Durak, Smajić, Zeba, Deak, Vidović, Beganović, Rašić, Sarić, Jozić.

Široki: Soldo, Pandža, Ćorić, Zlomislić, Čabraja, Ivanković, Menalo, Sesar, Bralić, Krstanović, Marković.