Nakon Širokog Brijega, Birkirkara izbacila i Heartsa

NK Široki
Naime ovaj klub nakon što je izbacio NK Široki brijeg iz daljnjeg natjecanja, uspio izbaciti i škotskog Heartsa i stići do 3. predkola Europske lige.

Izabranici Dražena Beseka su u prvom susretu Birkirkare i Heartsa odigranom na Malti bez pobjednika, da bi večeras Maltežani šokirali Škote (2:1).

Domaći su bili bolji u prvom dijelu i u 35. minuti su mogli do vodstva. Međutim, s bijele točke nije bio precizan Buaben, pa se na odmor otišlo s početnih 0:0. Početkom drugog dijela, točnije u 55. minuti Kristian Bubalović dovodi ekipu s Malte do prednosti, da bi Edward Herrera 12 minuta kasnije udvostručio prednost Birkirkare.

Ipak domaći se nisu predavali. Sve karte bacili su u napad i takva igra im se isplatila u 74. minuti kada pogodak za 1:2 postiže Conor Sammon. Pokušavao je Hearts do kraja preokrenuti rezultat, no nije uspio.