FOTO  Nakon penala Olimpic pobjednik Kupa BiH, Široki bez trofeja

olimpic-široki

Širokobriježani su prvi došli u vodstvo golom Ivana Peke u zadnjoj minuti prvog poluvremena a Olimpic je iako s igračem manje uspio stvoriti priliku i u 55. minuti zabiti gol za izjednačenje. Muharemović je bio strijelac. Široki je imao incijativu ali do kraja nisu uspjeli postići gol za pobjedu.

Nakon izvođenja penala uspješniji su bili igrači Olimpica. Odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj petoj seriji, Muharemović je bio siguran za Olimpic, a Hamzić je odbranio udarac Landeke. (6:5)

SARAJEVO - Stadion Koševo. Gledatelja . Sudac: Valjić.
STRIJELCI: 0- 1 Peko (44), 1-1 Muharemović (56).
JEDANAESTERCI: 2-1 Pereira, 2-2 Wagner, 3-2 Brković, 3-3 Zakarić, 4-3 Jusufović, 4-4 Ivanković, 5-4 Handžić, 5-5 Ćorić, 6-5 Muharemović, Landeka - brani Hamzić.

Crveni karton: Bogičević (45).

OLIMPIC: Hamzić, Merajić (82. Šivšić), Regoje, Brković, Muharemović, Bogičević, Pereira, Gligorov, Handžić, Jusufović, D. Pandža (89. Čomor). Trener: Varešanović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, I. Džidić, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Menalo, Kožulj (90. Kresinger), Peko (76. Ivanković), Brekalo, Marković. Trener: Slišković.

izvor: abcportal.info